Prázdne sľuby Mariána Kotlebu - časť. 1

Písmo: A- | A+

Na našich cestách po Slovensku často počúvame o nedôvere v slovenské politické strany a o potrebe zmeny. Pre mnoho sklamaných občanov je jedinou voľbou Marián Kotleba. A pri súčasnej politickej scéne sa im nemôžme čudovať. Žiaľ.

Sklamanie, nedôvera a skepsa z lepšej budúcnosti ženie mnoho ľudí do rúk populistom. Dôvodom sú praktiky starej generácie politikov, ktorí svoje kamarát-kšefty povýšili nad budúcnosť krajiny a kvalitu života jej obyvateľov. Nemôžeme sa preto čudovať, že desiatky tisíc ľudí vo voľbách zdvihli výstražný prst a odovzdali protestný hlas. Hlas pre stranu Mariána Kotlebu.

Po viac ako 3 rokoch jeho šéfovania "Banskobystrickej župe" sa však ukázalo, že nešlo o žiadny protest. Nešlo o žiadnu zmenu systému. A už vôbec nešlo o zlepšenie života obyvateľov kraja. Marián Kotleba sa hneď po zorientovaní zaradil medzi starú generáciu politikov, ktorým sú prednejšie neodborné, ale stranícke nominácie, kamarát-kšefty a prázdne sľuby.

Preto sme sa rozhodli verejne konfrontovať sľuby Mariána Kotlebu, už politika starej generácie s realitou. Veď posúďte sami:

 

Župa, odkladisko straníckych funkcionárov

Kotlebova strana pred voľbami kritizovala neodborné stranícke nominácie. Po voľbách sa však aj oni rozhodli pomôcť svojim najbližším. Od rodinných príslušníkov až po servilných členov strany. Tu je pár z nich:

- Frederika Kotlebová - manželka Mariána Kotlebu, referentka pre oznamovanie protispoločenskej činnosti

- Ivana Slivková - bývalá asistentka Mariána Kotlebu, predsedníčka predstavenstva Banskobystrickej regionálnej správy ciest (BBRSC), ktorá ročne rozhoduje o 20 mil. €

- Miroslav Suja - člen strany, člen predstavenstva BBRSC, rozhoduje o 20 mil. € ročne

- Ján Mora - člen strany, tajomník BBSK 

- Róbert Martinák - sympatizant strany, viackrát stíhaný, kontrolór BBSK

a mohli by sme pokračovať. Na straníckej nominácií nevidíme nič zlé, pokiaľ ide o skutočného odborníka. Ak má však o protispoločenskej alebo korupčnej činnosti stranníkov rozhodovať manželka predsedu strany, budí to prinajmenšom pochybnosti. Oprávnene.

 

Boj s korupciou 

Významným bodom predvolebného programu ĽSNS bol boj s korupciou. K tomuto prázdnemu sľubu stačí len jedna veta: 

Banskobystrická regionálna správa ciest, ktorá ročne rozhoduje o 20 mil. € znížila podiel obstáravaní tovarov a služieb cez transparentné elektronické aukcie z 80% na úbohých 12,5%. 

To znamená, že najväčšia župná firma pred nástupom Mariána Kotlebu nakupovala cez elektronické aukcie 8 z 10 tovarov a služieb, avšak po jeho nástupe nakupuje transparentne už len 1,2 z 10 tovarov a služieb.

 

Boj s "parazitmi v osadách"

Tak sa volal jeden z najdôležitejších bodov predvolebného programu Kotlebovej strany. Pred voľbami sa Kotleba vystatoval, že s neprispôsobivými občanmi urobí konečne poriadok. A tak mu obyvatelia pod hradom Krásna hôrka v dôbrej vôli darovali pozemok, na ktorom stojí nelegálna osada. Schválne som sa v obci Krásnohorské podhradie zastavil a rozprával sa s jej obyvateľmi.

Na otázku, ako im Marián Kotleba pomohol som dostal jednoznačnú odpoveď:

"Nijak. Už ho nebudeme voliť! Sľubuje rovnako ako ostatní politici."

Za všetko hovorí len niekoľkodní stará fotka a fotka listu vlastníctva:

Nelegálna osada tam stále stojí (Krásna hôrka)
Nelegálna osada tam stále stojí (Krásna hôrka) (zdroj: Tomáš Smutný)
List vlastníctva
List vlastníctva 

Nečudujme sa a neodsudzujme všetkých voličov Mariána Kotlebu. Nechali sa len zlákať na populistické a prázdne sľuby, pretože už mali plné zuby korupcie, klamstva a klientelizmu starej generácie politikov. Rovnako ako ja alebo Vy. Akurát oni vtedy dúfali, že sa ich kandidát nenechá zlákať na vychodené chodníčky. Ale on sa nechal.

Skryť Zatvoriť reklamu