Verejný záujem a hlboká ignorácia jeho legitímnosti/časť 1

Zdá sa, že verejný záujem schádza do latentného priestoru alebo aspoň minimálne je momentálne v úlohe štatistu bez právomoci zasiahnuť verejnú mienku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Zdá sa, že verejný záujem schádza do latentného priestoru alebo aspoň minimálne je momentálne v úlohe štatistu bez právomoci zasiahnuť verejnú mienku. Okázalosť, akou je dnes pošliapavaný akýkoľvek diskurz o normatívnosti toho, čo sa deje na politickej scéne už viac nemôžeme ďalej akceptovať a to prinajmenšom z dvoch dôvodov.

 Empirickosť si môžeme vysvetliť ako skúsenosť z predošlých udalostí, ktoré nám vehementne poukazujú na skazenosť dnešnej politickej scény v podaní ohromných divadelníkov bez ohľaduplnosti voči svojmu vlastnému národu. Vieme, že politicky angažované osoby dokážu v predvolebnom období namaľovať krásne a dychberúce obrazy, ktoré sa síce vplyvom rozdelenia si moci menia na priam prázdne plátna, ale to, čo sa tu odohráva v tejto dobe a podobe nie je ani len prázdne plátno. Oni ho rovno aj pošlapú silou svojich politických topánok a pre istotu si otrú oň aj blato(a to sa vyjadrujem ešte slušne). No, jednoducho je to gesto hodné chrapúnstva.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Vedomá ochrana svojej identity, ciže aj svojich individuálných záujmov, ale predovšetkým nadindividuálna potreba ochrany spoločných záujmov. Tieto dva body by sme mali z dočasných alebo teda prechodných potrieb uprednostniť, aby sme vytvorili v spoločnosti silnú agregáciu záujmov, ktoré skôr či neskôr musia prerásť do explicitného výsledku. Sumár sumárov, všetci pociťujeme, že sa tu už prekročili všetky adekvátne hranice v oblasti práv, morálky a etiky. Prekročili sa v negatívnom slova zmysle a preto sa k nám valí „obrovská vlna“, ktorá so sebou prináša legitímnu otázku: dokedy sme ochotní akceptovať neprávosť, ktorá sa tu na nás uskutočňuje?!

Radoslav Tore

Radoslav Tore

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Časy sú ťažké ale dobrá správa je že sú premenné, ktoré ich zmenia na inú podstatnú veličinu pre nás ľudí, ktorí ich vytvárame. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu