Nové platové výmery v školstve

Od 01.11.2009 začne platiť zákon č. 317/2009 Z.z. o pedagogických a odborných zamestnancoch. Jednou z povinností , ktoré nám vyplývajú z tohto zákona je aj vyhotovenie nových platových dekrétov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Prvým krokom je zaradenie pedagogických zamestnancov do platových tried v závislosti od získaného stupňa požadovaného vzdelania a zaradenia do kariérového stupňa. Po tomto zaradení musíme vyhotoviť každému pedagogickému zamestnancovi platový dekrét. Ako pomôcky vám poslúžia dokumenty, ktoré zverejnilo Ministerstvo školstva SR na svojej web stránke. Jedná sa konkrétne o:

Tieto dokumenty som pridala aj na svoju webovú stránku www.mzdarka.eu aj s ďalsími pomôckami ako:

tabuľka - príplatky za triednictvo a príplatky za výkon činnosti uvádzajúceho pedagogického zamestnanca

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

tabuľka - stupnica platových taríf ped. zamestnancov a zvýšenie platových taríf

ktoré by mohli uľahčiť život všetkým zainteresovaným.

Po podrobnom preštudovaní „vzoru oznámenia o výške a zložení funkčného platu" publikovaného na internetovom portály ministerstva školstva som však našla menšiu chybu:

Vpríplatku za činnosť triedneho učiteľa a za činnosť uvádzajúceho učiteľa - uvádza sa tam „§ 13a" ale správne by tam malo byť uvedené „§ 13b"

Túto chybu som upravila a ako bonus som ešte pridala pár drobností. Upravený vzor si môžete stiahnuť na mojej webovej stránke www.mzdarka.eu alebo kliknutím na nižšie uvedený odkaz.

SkryťVypnúť reklamu

Vzor oznámenia o výške a zložení funkčného platu.

Chcela by som zároveň upozorniť, že je to len vzor, čiže každý si dané tlačivo môže prispôsobiť vlastným potrebám.Na záver už len malá poznámočka, ak by sa niekto rozhodol navštíviť portál www.mzdarka.eu a chcel by si niektoré z dokumentov stiahnuť je nutné, aby sa zaregistroval.

Eva Tóth Župčanová

Eva Tóth Župčanová

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mojou prácou a zároveň koníčkom je mzdové účtovníctvo. Ak sa veci robia s radosťou zdajú sa byť jednoduchšie.www.mzdarka.eu Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu