Lekcia

Na druhej strane telefónu, počujem zúfalý hlas. Potrebujem sa s Tebou stretnúť, musím Ti všetko povedať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Láska, vzťahy, rozchody a návraty. Tak známe takmer každému z nás. Raz s najväčšou istotou hádžeme záchranné koleso topiacemu, inokedy sami oň prosíme.

To čo zväčša riešime celý život sú vzťahy. Rodinné, priateľské, pracovné, partnerské. Celý život nám ľudia prostredníctvom vzťahov dávajú lekcie. Predstavme si ich ako učiteľov v škole. Pochopíš prebraté učivo a môžeš ísť ďalej, no ak nie, je potrebné opakovanie.Tieto lekcie nás učia mnoho o nás, formujú našu osobnosť k dokonalosti. Učíme sa aké chyby nerobiť, ako tolerovať, byť empatický, no najmä sa učíme úprimne milovať. Bez podmienok, bez výčitiek. Milovať z celého srdca nielen našich vyvolených, ale aj kolegov, ktorý nás sem tam nahnevajú, rodinu, na ktorú veľa krát naozaj nie je spoľahnutie či priateľov, ktorí zamotaní vo svojich problémoch si na nás už pár rokov nespomenuli.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tak som po krátkom zúfalom telefonáte presne vedela o čo ide. Veď naše cesty sa spájajú vtedy, keď je najhoršie. Riešila vzťah - partnerský. Zrútil sa jej svet,on jej zlomil srdce na tisíc kúskov. A ona sa potrebuje opäť naučiť milovať. Prekrásna žena,ktorá zostala bez pochopenia, bez nádeje, bez chuti žiť ďalej. Vtedy, kedy to nečakala prišla lekcia,jedna z tých ktoré naozaj menia osobnosť. Dostala ju aby otvorila oči, pretože úžasný vzťah si vyžaduje veľa snahy. No najmä pred tým,ako pochopí prečo sa on - jej učiteľ, rozhodol, že je už dosť veľká na to,aby zvládla ťažšie učivo, musí si ona vybudovať niečo, na čo mnohí veľakrát zabúdame.. A to,vzťah k sebe samej, aby spoznala svoje skutočné hodnoty.

SkryťVypnúť reklamu

Pretože bez toho nepochopí ani ten najlepší žiak, potrebnú lekciu od vysnívaného účiteľa.
 

Monika Tršková

Monika Tršková

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Žena, ktorá presne vie čo chce, po tom ako zistila čo všetko nechce :) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu