Žijeme v Matrix-e

Akurát nám chýba ešte nejaký NEO, ktorý by nám pomohol z toho jarma. Zatiaľ sa nenašiel. Ale tvorcov Matrixu je požehnane.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

 Pred pár dňami prepukol škandál s podplácaním na najvyšších miestach exekutívy FIFA a v dnešnom spravodajstve sme sa dozvedeli, že nitky siahajú k samotnému Blatterovi. Bývalý vysoký funkcionár Chuck Blazer, ktorý spolupracuje s FBI už skoro tri roky - údajne sa v ňom pohlo svedomie, pretože má rakovinu - potvrdil, že za obdobie 24 rokov vzal úplatok dokopy 150 miliónov dolárov. Čiže ročne je to cca 6 miliónov. K jeho platu, ktorý je určite nie ako môj, je to celkom slušný príjem. Toto individuum, ktoré ja si myslím, keď nepretržite v priebehu 24 !!! rokov bral úplatky, nemá žiadne svedomie. Môže mať stokrát rakovinu, ale svedomie určite nemá. A to je len jeden. Skúste si predstaviť, koľko sa takto peňazí prevalilo cez FIFA v ostatnom štvrťstoročí. Ja si dovolím tvrdiť, že to fungovalo oveľa dlhšie. Všetci si veľmi dobre pamätáme Majstrovstvá sveta v Južnej Kórei, kde domácim bolo uznaných niekoľko gólov z ofsajdu a proti nim bolo naopak niekoľko neuznaných. Pamätám si ako dnes zápas - tuším - s Kolumbiou, kde bola Kolumbia jasne poškodená. Čomu potom veriť? Koľko majstrovstiev sveta bolo takto zmanipulovaných? Koľko titulov a iných umiestnení je pravdivých? Ja si dovolím tvrdiť, že ani jedno. Maradona a jeho božská ruka by vedeli rozprávať. Alebo môj známy, bývalý furbalista prvoligovej Lokomotívy Košice ešte z čias federácie, keď vypadla z prvej federálnej ligy a rozhodlo sa to v ostatnom zápase doma s Budějovicami. Päť minút pred koncom mal čistú šancu, prestrelil však. Keď som sa ho po zápase opýtal, prečo to nedal keď bol tak blízko, odpovedal mi, že ak by dal on, tak z protiútoku by Budějovice vyrovnali. Tak to radšej riešil tak. Vtedy som sa trošku čudoval, ale dnes už vôbec. Jednoducho tým úplatkárskym zlodejom neverím ani to, že tá hra sa volá futbal. Človek sa roky raduje, alebo trpí so svojim obľúbeným tímom a po čase sa dozvieš, že to bolo všetko len divadlo. Presne ako MATRIX. ONI ho vytvárajú aký ho chcú mať a MY v ňom žijeme, resp. musíme žiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 A predstavme si, že takto to funguje aj v iných častiach nášho každodenného života. Či už je to hokej, vládne tendre, rozdeľovanie štátnych zákaziek a pod. Predstavte si, že by to aspoň o polovicu bolo v našej politike spravodlivejšie, tak by firma Váhostav už ani neexistovala, ale iný efektívnejší a spoľahlivejší subjekt - y, ktoré by pracovali na štátnych zákazkach. Nehovoriac o kupovaní hlasov v parlamente, "zabudnutom" hlasovaní (stisknúť tlačítko).... Veď kopec zákonov by snáď nebolo ani prešlo, Mečiarove amnestie by už boli dávno zrušené a zodpovední by dávno sedeli. Presne ako hovorím. Žijeme vo vymodelovanom svete, vymodelovanom zločincami, úplatkármi, vrahmi, únoscami, klamármi a inými živlami, ktorí si hovoria funkcionári a politici.

SkryťVypnúť reklamu

 Chyba však je, že chýba zatiaľ NEO, ktorý by sa vedel za nás postaviť a s našou pomocou by sme dokázali tento systém zmeniť spolu. Nájde sa taký NEO, alebo budeme žiť v MATRIXe aj ďalšie a ďalšie roky......?

Gabriel Trubka

Gabriel Trubka

Bloger 
  • Počet článkov:  29
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Keď chceš ísť rýchlo, choď sám. Ak chceš ísť ďaleko, poďme spolu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu