Týždeň bez televízie

Včera ma zaujal v televízii jeden príspevok. Práve prebieha Týždeň bez televízie a susedné Česko sa ho zúčastňuje. Priznám sa, že do včerajška som o tom nepočula, ale zaujalo ma to a prinútilo zamyslieť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)
Obrázok blogu
(zdroj: www.salvationinc.org)

Týždeň bez televízie začal tento pondelok a trvá do nedele 30. apríla. Jeho úlohou je prinútiť divákov vstať od zapnutých televíznych obrazoviek a venovať sa sebe, svojmu okoliu – tráviť svoj čas zmysluplnejšie. Tejto akcii sa podrobne venuje stránka www.beztelevize.org, ktorá okrem iného ponúka i dôvody prečo nezapínať televíziu, prípadne množstvo nápadov na netelevízne trávenie voľného času, z ktorých si každý určite vyberie.Nepovažujem sa závislou od televízie, i keď na druhej strane je pravda, že ju sledujem denne. V poslednej dobe skôr však plní úlohu akejsi kulisy. Je to zlozvyk, proti ktorému sa mi posledné mesiace darí úspešne bojovať, i keď to ide veľmi pomaly. Ale ide to.Otestovala som to cez Veľkú noc, ktorú som spolu s bratom strávila u priateľa, ktorý má síce televízor, ale momentálne nemá príjem televíznych programov. Keď sa spätne zamyslím, vôbec mi to nechýbalo a veľmi dobre som si oddýchla. Za celé tri dni sme telku zapli len raz, a aj to sme ju nie celkom vnímali, pretože sme sa pri tom rozprávali a hrali kocky. Už mám kocky kúpené aj domov. Nielen že si vďaka nim precvičím základnú matematiku (základné počty síce ovládam, ale vďaka používaniu kalkulačky aj na jednoduché súčty bolo treba oprášiť záviny), ale strávim i čas s rodičmi, bratom a priateľmi. A myslím, že to za to určite stojí. A keď sa zunujú kocky, sú tu ešte karty, prípadne iné hry. A ani ma nemrzí, že televíziu nesledujem. Veď ono ani nie je v podstate za čím banovať.

Silvia Turnerová

Silvia Turnerová

Bloger 
  • Počet článkov:  69
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Slyším, ale poslouchat nebudu! Zoznam autorových rubrík:  Banality mojej realityHappy mjuzikOdrazy svetaMúvís(Ne)povinné čítanieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu