reklama

Moje pracovné skúsenosti

Vyštudované zdravotníctvo, ale nakoniec som si aj tak našla prácu, ktorá bola dostupná

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Dnes sa s Vami podelím o moje pracovné skúsenosti odkedy som skončila školu. Študovala som na strednej zdravotnej škole, no v skutočnosti som si nikdy nevedela predstaviť pracovať v zdravotníctve. Keďže bývam v Brezne, hľadala som si prácu priamo u nás v meste. Chcela som sa  finančne čím skôr osamostatniť od rodičov. Zaujal ma inzerát pracovník v stávkovej kancelárií. Všetky stávkové kancelárie vieme o čom sú, ale nikdy som si reálne nevedela predstaviť čo zahŕňa práca v tejto inštitúcií. Otec často podával tikety na futbal, keďže je skalným fanúšikom, ale tam moje znalosti končili.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Povedala som si, že skúsim poslať životopis a uvidím. Do týždňa ma pozvali na pohovor a dostala som popis práce. Budem obsluhovať zákazníkov a robiť nejaké administratívne úkony v rámci kancelárie. Tak fajn. S ľuďmi pracujem rada. Dostala som ponuku a do mesiaca som začala pracovať. Bol to pre mňa nakoniec fascinujúci svet, ktorý ma bavil.

Najčastejšie u nás stávkovali ľudia, ktorí sú obrovskými fanúšikmi futbalu a hokeju, ale nezaobišlo sa to aj bez iných športov ako napr. tenis.  Vždy, keď sa blížili dôležité športové udalosti ako majstrovstvá sveta, Európy, olympiáda a pod., počet zákazníkov sa zvyšoval. To sa týka hlavne hokeju, kde slováci samozrejme fandia našim. Obdivovala som ten zápal pre hru ako my slováci dokážeme prežívať každú našu výhru. Hokejové športové udalosti boli a sú vždy topka pri stávkovaní.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Na druhej strane k nám chodili aj skalní fanúšikovia futbalu a tipovali s istotou na konkrétny klub. Je neskutočne ako mi do podrobnosti dokázali rozprávať o konkrétnych zápasoch a hlavne ako sa do jednotlivých herných stratégií hráčov vyznali. Normálne ma ten športový svet začal neskutočne baviť. Kolektívne športy som v telke dovtedy moc neobľubovala, ale to bolo asi hlavne tým, že som nechápala úplne pravidlám a jednotlivým stratégiám. Futbal pre mňa znamenal kopanie a naháňanie sa za loptou 😊. A to pritom sama športujem vo voľnom čase, takže nie som úplný antitalent.

Každopádne táto prvá pracovná skúsenosť ma natoľko zaujala, že som si už nedokázala predstaviť pracovať v inej sfére. V tejto prvej konkrétnej stávkovej kancelárií som vydržala takmer 5 rokov od svojich 18 narodenín.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Nakoľko sa mi podarilo osamostatniť a našla som si priateľa z Banskej Bystrice, ktorý tam aj žil, rozhodla som sa tam presťahovať. Predsa to nie je ďaleko od môjho rodného Brezna a je to aj väčšie mesto s väčšími príležitosťami. V Bystrici sme si kúpili byt a začala som sa rozhliadať po novej práci. Smerovanie bolo jasné. Chcem pracovať iba v segmente športového stávkovania. Prácu sa mi podarilo nájsť pomerne skoro v inej stávkovej kancelárií. Urobila som správne rozhodnutie. Pracujem tu už 8 rokov a práca ma napĺňa. Dokonca natoľko, že sa niekedy snažím poradiť našim zákazníkom svojimi tipmi, keďže sama sledujem všetky športové udalosti.  To čo ma niekedy nebavilo, sa v súčasnosti stalo mojim obľúbeným koníčkom. Kto by to bol povedal. 😊

Adriana Uherová

Adriana Uherová

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Rada píšem o zaujímavých témach ktoré majú pridanú hodnotu. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu