Ako si úspešne chrániť nervy,alebo s istými ľuďmi sa vychádzať nedá

Obmedzeným ľuďom netreba odporovať. Nesúhlas je už znamením uznamnia. Schaukal

Písmo: A- | A+
Diskusia  (26)

Určite to tiež poznáte. Vojdete do miestnosti a hneď vidíte, s kým budú zrejme problémy v komunikácii.

Jednoducho, predvádzajú sa. Viete, že za chrbtom sa vám vysmievajú, ale keď od vás niečo potrebujú budú veľmi milí a priateľskí, v momente keď získajú to čo chceli, otočia sa "ku svojim" a vy viete, že keď už nič nebudú potrebovať, pohŕdajú vami a vysmejú sa vám aj rovno do tváre. Zrazu sa z nich stanú hrozné obludy, ich správanie sa dá vystihnúť šikanou a psychickým týraním. Preto je lepšie vyvarovať sa priamej zrážke s rýchlikom a radšej sa im vyhýbať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako spoznáte takéhoto človeka takmer na prvý pohľad? V prvom rade, určite bude výstredný v niektorom smere alebo aj vo všetkých, ktoré sa mu podarí naraz skombinovať. Veľa a hlučne rozpráva, tvári sa ako hviezda najväčšieho formátu, výstredne sa oblieka alebo správa, tvári sa, že je tým najmilším a najsčítanejším človekom na celej planéte, že všetko videl, spoznal, skúsil. Tieto osoby sa veľmi často chvastajú vecami a zážitkami, ktoré nezaujímajú takmer nikoho z toho okolia, ktoré sa tvári, že ich počúva a náramne sa na jeho historkách baví. Takíto ľudia dokážu byť takí milí, láskaví a súčasne podlí a falošní, že si to vieme len ťažko predstaviť. Ak od vás niečo potrebujú budú sa tváriť ako najväčšie neviniatka, vaši najlepší priatelia a najmilšia stvorenia pod Slnkom. Ako deti, "zákerňáci" často bijú menšie, slabšie deti, pritom zuby strašne zúrivo zatínajú. Určite viete, čo mám na mysli :)

SkryťVypnúť reklamu

Keď už nemáte na výber a musíte týchto ľudí znášať vo svojom okolí snažte sa mať s nimi čo najmenej priamych interakcií. Vyplatí sa to. Ak sa im nedá nijak vyhnúť a vy musíte spolupracovať, čo ide len veľmi veľmi ťažko, radšej im neodporujte, nehádajte sa s nimi, bolo by to zbytočné, pretože oni nemajú so súperom zľutovania, budú vyrývať, provokovať a trápiť. Vedú boj na život a na smrť. Oni sa v tom vyžívajú. Ako šialencom sa im lesknú oči, keď môžu niekoho trápiť, ak sú nebodaj v presile, spomeňte si iba na " múdrejší ustúpi" a nedoprajte im toľko radosti z vášho utrpenia. Vždy musia mať posledné slovo, nikdy si nepriznajú chybu a nikdy sa neospravedlnia.

SkryťVypnúť reklamu

Varujem vás, nenechajte sa nachytať! Ak spoznáte čo i len najmenšie príznaky zákerného človeka, strážte si chrbát a buďte pripravení na všetko! Takíto ľudia sa pred ničím nezastavia. Ak sa im niečo prestane páčiť, v momente vám vrazia dýku do chrbta! Niečo ako empatia,súcit alebo ľudská dôstojnosť sú pre nich neznáme pojmy a nikdy im neporozumejú.

Ivana Ungvarská

Ivana Ungvarská

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

277 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu