Hadisa má 24 rokov a študuje na Willamette University v USA. Plánovala tu získať titul MBA a následne sa vrátiť do rodného Afganistanu, aby mohla nadobudnuté znalosti využiť v prospech svojich dvoch firiem. Prvú z nich, personálnu agentúru SearchPat, založila už ako 18-ročná a pomohla tak 350 ženám nájsť zamestnanie. Pre ďalších 2 000 dievčat zabezpečila tréningy v oblasti rozvoja zručností. O dva roky neskôr pribudla k prvej firme aj druhá - TechBano, zameraná na informačné technológie. Uplatnenie formou zamestnania či stáže tu našli viaceré afganské absolventky univerzít.

V júli 2021 sa Hadisa pridala k iniciatíve Changemakers (Tvorcovia zmien), ktorej cieľom bolo dať priestor mladým ľuďom. Pomocou platforiem sociálnych médií UNICEF sa raz mesačne prihovárala verejnosti a poukazovala na význam športu a vzdelania pre mladé afganské dievčatá či na potrebu rovnoprávnosti pre ľudí s postihnutím. Sama túto skúsenosť hodnotí veľmi pozitívne, keďže mohla inšpirovať ďalších mladých ľudí k tomu, aby aj oni menili svet.

Žiaľ, 15. august 2021, kedy krajinu ovládol Taliban, otriasol svetom miliónov Afganok. Kvôli obmedzeniam práv žien, ktoré sa vzťahujú aj na podnikanie, bola Hadisa nútená ukončiť činnosť oboch svojich firiem a prepustiť zamestnancov. Keďže je najstarším dieťaťom a na jej finančnej podpore bolo závislých až 11 členov jej rodiny, považuje to za najhoršiu vec, aká sa jej kedy v živote stala.
„Moje sny stroskotali. Netuším, aká bude moja budúcnosť alebo budúcnosť mojej sestry".
Hadisa (24)V živej pamäti má telefonát so svojou mladšou sestrou Edou po tom, ako sa dozvedeli o zákaze návštevy stredných škôl pre afganské dievčatá. Obe ho preplakali, neschopné slov. Eda, pre ktorú je Hadisa veľkým vzorom, mala nastúpiť do 10. ročníka. Brány škôl však zostali pre ňu a ostatné mladé Afganky zatvorené.
Napriek obavám z budúcnosti je Hadisa rozhodnutá pomáhať afganskej mládeži (najmä dievčatám) dosiahnuť vzdelanie. Vedie diaľkové vzdelávacie stretnutia a konferencie a radí mladým, ako získať štipendium a študovať v zahraničí. Zároveň dúfa, že afganské dievčatá znova získajú právo vzdelávať sa, pracovať a cestovať.
Jeden sen však Hadise predsa len zostal.
Ten najväčší, o úplne inom Afganistane.
Slobodnom, v ktorom ľudia už nebudú mať strach o svoje práva alebo o život.