Byť, či nebyť? Všetci rovnakí?

Počúvajúc svoje kamarátky keď hovoria o práci, kladiem si otázku, či je chyba v nich alebo v ich manažéroch. Odpoveď nie je ľahká a nie je ani jednoznačná. Vedie ma však k úvahe o tom, či existujú geniálni, nadpriemerní, vo všetkom výborní a nikdy sa nesťažujúci zamestnanci.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Som presvedčená, že takí ľudia neexistujú. Že žiadny manažér nemôže očakávať, že všetci jeho podriadení budú vedieť všetko, všetci vždy na seba zoberú zodpovednosť, všetci úlohy dokončia vždy na čas, všetci vždy budú mať dobú náladu, všetci vždy budú prichádzať s inovatívnymi názormi a všetci vždy budú proaktívny.

Určite pre manažéra je to ideálny tím alebo potom sa dostáva na rad druhá otázka, čo bude robiť manažér, keď bude mať v tíme len takýchto geniálnych zamestnancov?

Nie je tím, v ktorom sú introverti aj extroverti, sangvinici aj cholerici, absolventi aj skúsení profesionáli zaujímavejší, výkonnejší a v dlhodobom horizonte aj úspešnejší? Moja skúsenosť hovorí, že rozmanitosť je vždy na prospech veci. Keď sú v tíme ľudia, ktorí majú rozdielne názory, vždy dospejú k lepšiemu riešeniu ako tím, v ktorom sú všetci podobní a rozmýšľajú podobne. Niekedy môže byť cesta k takémuto riešeniu náročnejšia, ale o to býva riešenie lepšie a úspech zaslúženejší.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Manažér, ktorý si myslí, že všetci ľudia sú rovnakí, alebo manažér, ktorý cielene do svojho tímu vyberá ľudí, ktorí sú podobní si podľa mňa na jednej strane zjednodušuje prácu a na strane druhej znižuje svoje šance na úspech. Je predsa úlohou manažéra poznať ľudí, ktorí sú v jeho tíme. Poznať ich motiváciu, ale tiež poznať ich slabé a silné stránky. Nie preto, aby využíval ich slabé stránky, alebo naopak preferoval tie silné. Je to dôležité preto, aby dokázal vytvoriť na riešenie konkrétnych úloh dobrý tím. Tím ľudí, ktorí sa navzájom dopĺňajú. Cieľom nie je zakryť nedostatky jedných nadpriemernými schopnosťami druhých. To určite nie. Cieľom je dať do kopy ľudí tak, aby navzájom vytvorili viac ako priemer, aby dosiahli spolu svojimi prednosťami viac ako jednotlivec alebo náhodne zoskupená spleť rôznych charakterov.

SkryťVypnúť reklamu

Takýto prístup si však podľa mňa od manažéra vyžaduje viac ako len zadávať úlohy a mechanicky kontrolovať ich plnenie. Vyžaduje si od neho, aby sa neskrýval za svoju pozíciu a aby komunikoval s ľuďmi. Dobrý manažér musí poznať svojich ľudí a pamätať si detaily, hoci aj s ich osobného života, aby dokázal pochopiť princíp, akým pracujú a dokázal to využiť na prospech celého tímu.

Bohužiaľ takých manažérov som aj vo svojej doterajšej praxi stretla veľmi málo. Väčšinou keď manažér zistí, že niektorý zamestnanec je iný, že má na veci vlastný názor, že pracuje iným tempom ako ostatní, že preferuje detailnejší analytický prístup k riešeniu problémov ako ostatní, že naopak je vizionár a na rozdiel od zvyšku nerád rieši detaily, skoro vždy nastane problém. Väčšina manažérov ten problém vidí v zamestnancovi a riešenie vidí v jeho prispôsobení sa väčšine. Pretože to je to najjednoduchšie riešenie pre manažéra, ktoré sa navyše vždy skryje za argument, že dnes nie je priestor na to, aby sa prihliadalo na špecifiká jednotlivcov, keď treba riešiť problémy, uzatvárať nové zmluvy a získavať nových klientov. Prečo aj, veď keď sa takému zamestnancovi nepáči môže ísť. Na trhu čakajú zástupy, čo ho nahradia.

SkryťVypnúť reklamu

Určite aj to je riešenie. Každý dobrý manažér by sa však mal pred takým rozhodnutím zamyslieť nad tým, že každý manažér je len tak dobrý ako sa on/ona správa k ľuďom vo svojom tíme. Nič iné nie je jeho vizitkou.

Ľuboslava Uramová

Ľuboslava Uramová

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek s premierou energie. Žijem život tak, aby som našla jej uplatnenie."Ak má človek prežiť, musí sa naučiť mať radosť zo zásadných rozdielov mezdi ľuďmi a medzi kultúrami. Naučí sa, že rozdiely v myšlienkach a správaní sú očarujúce, sú časťou zaujímavej rozmanitosti života, nie niečím, čoho sa treba báť." (Gene Roddenberry) Zoznam autorových rubrík:  Pre TebaO každodenných drobnostiachPolitika a spoločnosťS nádychom pracovnej atmosféry

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu