Na kolenách Ťa prosím

Prosím Ťa, nesľubuj, čo nemôžeš splniť. Každý sľub mi dáva nádej. A dávať nádej, ak vieš, že sa nenaplní je horšie ako nádej zobrať. Tak prosím Ťa nesľubuj, čo nemôžeš splniť. Radšej povedz priamo, že nemôžeš, nevieš, nedá sa.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ja viem, že to nemyslíš zle. Viem, že sám potrebuješ tú nádej. Viem, že snáď aj veríš, že svoje slovo teraz už dodržíš. Ja viem. Ale o to viac to bolí, keď sa tak nestane. Rozmýšľam ako Ti to vysvetliť, keď si tak ďaleko a tvoje srdce to myslí úprimne. Rozmýšľam nad obrazom, ktorý by som použila, aby si pochopil. Ale viem, že nech vymyslím čokoľvek dotknem sa Ťa. A to nechcem.

Nechcem, aby si sa cítil preto zle, pretože to myslíš dobre. Ale inak nemôžem. Musím Ti to povedať. Aspoň takto. Keď budeš čítať tieto riadky, budeš určite nahnevaný. Vidím Ťa ako si rukou prechádzaš vlasy a snažíš sa nevybuchnúť hneď. Áno najskôr Ťa to nahnevá. Po chvíli, keď sa nadýchneš a tvoju hruď zaplaví príliv čerstvého vzduchu, hnev prejde. Bude preč. A potom, ako ťa poznám príde smútok. Bude Ti ľúto, najskôr z toho, že som Ti to nepovedala. Že som to napísala a Tebe nepovedala. Potom ťa zaplaví pocit smútku, pretože vieš, že mám pravdu. Bude Ti ľúto, všetkých tých sľubov, čo si sľúbil a nedodržal. Bude Ti ľúto toho, čo mohlo byť keby sa sľuby zmenili na skutočnosť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale neľutuj. To je minulosti. To bolo, stalo sa a znovu nebude. Je to preč. V nás zostali len pocity a smútok. Prosím neľutuj. Prosím, zmeň svoj smútok na lásku. A pre tú lásku, ak ju cítiš, už nesľubuj.

Prosím Ťa, nesľubuj, čo nemôžeš splniť. A čo splniť môžeš, nesľubuj, ale urob.

Ľuboslava Uramová

Ľuboslava Uramová

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek s premierou energie. Žijem život tak, aby som našla jej uplatnenie."Ak má človek prežiť, musí sa naučiť mať radosť zo zásadných rozdielov mezdi ľuďmi a medzi kultúrami. Naučí sa, že rozdiely v myšlienkach a správaní sú očarujúce, sú časťou zaujímavej rozmanitosti života, nie niečím, čoho sa treba báť." (Gene Roddenberry) Zoznam autorových rubrík:  Pre TebaO každodenných drobnostiachPolitika a spoločnosťS nádychom pracovnej atmosféry

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

51 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu