Dvadsať minúť života

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako vás vnímajú úplne cudzí ľudia? Ja áno, ale uvedomila som si to až dnes ráno, keď som utekala na stanicu. Vlakom chodím do práce 5 rokov a za ten čas stretávam na ulici niekoľko desiatok tých istých ľudí... už sa neorientujem podľa hodiniek, ale podľa toho, kde ich stretnem

Písmo: A- | A+
Diskusia  (14)

....ak sú ďalej ako inokedy viem, že meškám...a musím preto pobehnúť..Hneď po vybehnutí stretnem „ Indiána" je to vysoký muž, s orlím nosom a tenkým prameňom sivých vlasov zopnutých v copíku.. to je 6:25

Druhá je „Právnička" nádherná 40-tnička, štíhla, upravená blondína vždy v kostýme a topánkach na vysokom opätku.. Vyjde z bráničky svojho domu, vyhodí smeti do koša, pozdraví sa mi, usmeje sa, nastúpi do svojho auta a občas mi aj zamáva.

Tretia je „teta Smejka" netuším ako sa volá, ale vždy sa na mňa usmeje a pozdraví prvá a vzápätí zakričí z druhej strany cesty: „Dobré ráno, zase do práce? A chce sa Vám?" ..a v piatok vždy dodá: „konečne piatok, že..."

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

6:30 a oproti mne kráča „ujo Kabelka" budete sa mi smiať, ale ten chlap kráča ako po čiare, nohy vždy kladie jednu pred druhú v rovnakej rovine aj bokmi ladne kýva ako modelka a má 4 druhy kabeliek, sú to vlastne pánske tašky, ale rôzne farebné, najkrajšiu ma bielu s čiernymi hviezdičkami, tú nosí aj najčastejšie.

6:33 dobieha ma „Mr. Bean" vždy sa mi prihovorí: „Stíhame?" lebo obaja sa ponáhľame na ten istý vlak, no on sa však odo mňa pred obchodom s potravinami odpojí a kúpi si ešte rožky na desiatu. Vždy ma zaráža, aký je podobný tomu anglickému komikovi, len sa na môj vkus príliš málo smeje.

6:35 „pán Profesor" kráča vždy v tmavom obleku, je malý, zavalitý, bruško si tlačí pred sebou, v ľavej ruke má kufrík a pravou si utiera kropaje potu... Minulú zimu nosil veľmi pekný kabát, ktorý ho zoštíhľoval, tak som zvedavá, čo vytiahne túto...

Skryť Vypnúť reklamu

6:36 stretávam psíčkarov, najprv je to „mini Ujo Chlpáčik" veľmi malý starý pán s ešte menším drobným bastardíkom, ktorý pána neustále olizuje, a potom je to „teta Traktor" Viem, že teraz som hnusná, ale jednoducho vždy mi príde tá asociácia s traktorom, keď ju zbadám, má na sebe sukňu dlhú až po zem, rovnako dlhý kabát, či sveter, moletnú postavu a ide veľmi pomaly, ani nevidím jej nohy, len sa tak posúva a jej rovnako „štíhly" postarší labrador má tiež podobný typ chôdzy.

6:39 stretávam „ Komíny" sú to 3 muži a 2 ženy, ktoré vystúpia z vlaku od BB a myslím, že robia v spoločnom podniku, lebo idú vždy spolu a vždy fajčia...aj keď prší, aj keď sneží, vypúšťajú z úst obláčiky dymu.

Skryť Vypnúť reklamu

6:40 z vedľajšej ulici vychádzajú „Cipky" je to mama s dcérou (matka tak okolo 48 rokov, dcéra 27), ktoré majú takú drobučkú chôdzu a veľmi tenké oblečenie aj keď je zima. Dcéra ide na vlak do BB a matka ju len odprevádza, vždy stojí na peróne a máva, keď sa vlak pohne...každé, každučké ráno.A už som na stanici. Oproti ešte ide „ujo Voňavka" v ruke má noviny a taký divný výraz starnúceho Don Chuana...vo vlaku sa vždy voňavkuje...vážne...zloží si na sedadlo kufrík. Odloží kabát a vytiahne kolínsku spred 20 rokov (niečo ako voda po holeni Pitralon) a dobrých 5 minút strieka na seba aj do vzduchu. Podotýkam, že najprv sledujem, do ktorého vagónu vojde on a ja si sadnem do minimálne tretieho od neho.

Skryť Vypnúť reklamu

Vo vlaku už sedí „moja teta Marienka" ktorá síce mojou tetou nie je, ale cestujeme spolu každý deň a ona ide z predchádzajúcej stanici a vždy mi drží miesto.Tak, ja sa usadím a začne debata....Len 20 minút života...také krátke okamihy, kedy človek stretne človeka a podľa sympatií z jednej alebo druhej strany sa dá do reči...alebo sa len tak obíde, minie a nikdy nevie, aký skutočne je... 20 minút, zlomok ľudského času....ktorý ani možno nie je dôležitý....ale zanechá spomienky na niekoľko osôb, ktoré sa tou chvíľou mihli.

Ľubica Urbančoková

Ľubica Urbančoková

Bloger 
  • Počet článkov:  72
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Obyčajná, snívajú-ca, pozorujú-ca okolie.... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu