Bladiefall

Písmo: A- | A+

Poviedka na základe zadania z predmetu autorská literárna tvorba, žáner- horor. Malo by to vyzerať ako scenár, posúďte sami, či sa to podarilo :)

 

Nad mestom sa vznášala temná noc a keby neboli mraky na oblohe také husté a tmavé, bolo by vidieť mesiac v splne. Jeho jas by aspoň trochu v Bladiefalle nahradil  niekoľko chýbajúcich funkčných neóniek, pretože v niektorých uličkách bolo sotva vidieť na krok. To však  turistov i domácich neodradilo a bujaro sa zabávajúc sledovali oslavný sprievod smerujúci do centra. Na čele šiel alegorický voz posiaty asi miliónom blikajúcich svetiel, v tesnom závese za ním dva tucty mužov vo vojenských dobových uniformách, čierni džezoví umelci vyhrávajúc na trúbkach a na jeho konci, poskakujúc v rytme hudby desiatky ľudí oblečených v pestrofarebných kostýmoch. Pomedzi historické budovy z devätnásteho storočia, ktoré slabo imitovali vkus vtedajšej Európy neustále vybiehali ďalší a ďalší diváci a bolo vidieť, že Deň ukončenia krviprelievania, oslavovali až nadmieru. Niektorí z nich, zjavne podgurážení alkoholom, sa už potkýnala o vlastné nohy, hlasne sa smiali, a vytvárali sa aj pochybné známosti s prísľubom dobrodružstva na jednu noc.

Mladá, dvadsaťpäťročná žena vyzerala v skutočnosti ešte ako tínedžerka. A to aj napriek tomu, že jej postava, charakteristická pevným, vzpriameným držaním tela signalizovala, že ňou už dávno nie je. Pravdepodobne za ten mladistvý efekt mohli blond vlasy, podobné umeleckým predstavám anjelov v období baroka, a navyše tie belasé oči! Výrazne červené pery dodávali jej tvári mimoriadnu krásu. Krátke letné šaty, ktorých farba bola v tme ťažko identifikovateľná, mali vzadu na chrbte výstrih, látka tam zľahka padala a upozorňovala tak na štíhlu šiju, po ktorej si striedavo prechádzala rukami.

Očividne zablúdila. Nemohla už počúvať svojich priateľov neustále kvákajúcich o pôvode tohto sviatku a tak sa nenápadne odpojila v nádeji, že sa uličkami dostane k sprievodu, len bez tej otravnej spoločnosti. Svoju orientačnú schopnosť však precenila. Keď pozrela na hodinky a zistila, že takto blúdi už pol hodinu, pochytila ju mierna panika a zrýchlila krok. Za to, že nezačala rovno bežať vďačila hudbe, ktorú ešte počula celkom výrazne. Napriek tomu sa však z tejto tmavej pavučiny uličiek nemohla dostať. O Bladiefalle počula dosť príbehov naháňajúcich hrôzu, a aj keď väčšine z nich neverila, to posledné, čo by chcela bolo zostať tu zamotaná. Opäť zrýchlila krok.

Bol v jej tesne v pätách. Nemal to v pláne, ale keď mu raz niekto skríži cestu... Sledoval ju zhora, jeho kroky na spojených strechách  nízkych budov počuť nemohla. Počkal, kým sa sama dostane do pasce slepej uličky a skočil dole.

Na vrieskanie už zvyknutý bol, prekvapilo ho však, koľko sily sa v tejto krehko vyzerajúcej žene nachádza. „Veď ona sa, nebodaj, snaží brániť!" pomyslel si a nahlas sa zasmial. Chvíľu  teda prestieral, že má šancu, no nemal náladu na dlhú predohru, schytil ju za vlasy, naklonil hlavu, doširoka otvoril ústa. Ostré zuby sa jej pevne zahryzli do krku a trafili krčnú tepnu. . „Bingo!" prebehlo mu hlavou a silno sa prisal. O necelú minútu mal jej horúcej krvi dosť. Utrel si ústa, vytiahol nôž a niekoľkokrát bodol do jej umierajúceho tela.

 

„Bodné rany na obeti sú veľkosťou a tvarom identické s tými, čo mala tá žena v prípade spred mesiaca. Pravdepodobne máme dočinenia s masovým vrahom," povedal hlavný vyšetrovateľ. Svojmu tímu však zatajil, že obe obete mali rozhryzený krk a aj keby ich vrah nepoužil nôž, vykrvácali by. Na mieste činu sa však veľa krvi nenašlo a v telách obetí už vôbec. Nechcel nikoho desiť, nahováral si, že jeho skúsenosti na vyriešenie týchto prípadov stačia. Hrozivé fotky z miest činu mu nedávali spať celé noci.

Raz ho však vytiahol z postele svit splnu mesiaca. Nevedel prečo, vybral sa na miesto druhej vraždy.

Bol mu v pätách. Jeho kroky na strechách nízkych spojených budov počuť nemohol. Počkal na správnu chvíľu a zoskočil dole.

 

Skryť Zatvoriť reklamu