Plytvanie

Som rád, že konečne prišla kríza. Väčšinový názor je, že je to niečo negatívne, ale ja si myslím opak. Pozrite sa na obyčajné manželstvo. Ak je žena lenivá, plýtva peniazmi, vzdelaním, láskou, ak deti vychováva k ľahostajnosti, nenávisti, či láske k peniazom, tak kríza v rodine musí skôr, či neskor prísť. Teda ak je partner aspoň trošku normálny. Kríza jasne ukáže chyby, hodnoty a načrtne možné riešenia. Rozchod a rozvod sú prirodzeným riešením. A pozitívnym. Plytvanie čímkoľvek je nerozumné, zlé a v budúcnosti bude trestné.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Obrázok blogu

Ak štáty, banky, ľudia budú môcť pokračovať v plytvaní a vytvárať nové dlhy, nových dlžíkov, tak sa kríza musí opakovať, alebo bude dlhodobá. Každá kríza musí však skončiť kolapsom, alebo nejakou vážnou systémovou zmenou. Vážna systémová zmena je v súčasnosti neprijateľná. Zmena sa musí pripraviť, odkomunikovať, musí sa vytvoriť vhodná atmosféra a hlavne sa musia s ňou stotožniť leaderi, maveni, osobnosti. V súčasnosti je to však prekvapujúco ľahšie ako minulosti, pretože na toto existujú vypracované funkčné nástroje, manuály, ba i celé kampane. Nanešťastie ľudia sa nechajú klamať, ba mnohí chcú byť klamaní. Ako napríklad taká nežná polovička. Potrebuje počuť, že je najmúdrejšia a najkrajšia osoba na svete hoci nikdy nevedela odpovedať ani na jednu otázku v súťaži Aj múdri schybí. Orwell povedal, že povedať pravdu v čase všeobecných klamstiev je revolučný skutok. Každá revolúcia je veľmi nepríjemná záležitosť. Pravda býva často veľmi krutá.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ľudia sa veľmi rýchlo naučili využívať prírodné zdroje. Aj tie najnedostupnejšie. Vznikol dostatok a dostatok umožnil plytvanie. Časom sa z toho vytvoril systém, ktorý je nastavený na zvyšovanie spotreby a zvyšovanie rastu. Nepotrebujeme kvalitu. Dôležitá je kvantita. Je to o hodnotách. Američania začali s paperbackom, fast foodom a Európa a neskôr celý svet sa prispôsobil. Najľudnatejšia Čína je najprispôsobivejšia a vôbec nezáleží, či je tam demokratické zriadenie, alebo nie. Rovnako v arabských krajinách. Orwellovská pravda je asi takáto. Sme premnožení a spásame všetko ako kobylky. Ešte zopár období dažďa a zostane tu púšť. Gaussova krivka nepustí. Ale veľa ľuďom to nevysvetlíte. Väčšina Gaussa nepozná, iba Gabbanu.

Martin Urminský

Martin Urminský

Bloger 
  • Počet článkov:  48
  •  | 
  • Páči sa:  2x

filozof, andragóg, šuflíkový básnik, prekladateľ, píšuci muškár, cestovateľ, vášnivý kuchár, aktivista, trápny humorista a nenásilný bojovník proti tomuto sebadeštruktívnemu systému...SME je sofistikovaným Rudým Právom súčasnosti. SME neinformuje. SME šíri propagandu. Už tu neblogujem...na protest proti cenzúre.Viac na: https://www.youtube.com/channel/UCzuqAe1Tvf5unXoaLMfaaeFg Zoznam autorových rubrík:  VážneVeseléPoézia

Prémioví blogeri

Radko Mačuha

Radko Mačuha

226 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Roman Kebísek

Roman Kebísek

105 článkov
INESS

INESS

108 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu