Sudcov prvý apríl

Je to fantastické! Náš štát funguje aj prvého apríla. A bez problémov. Nevadí mu, že slovenskí sudcovia sa cítia diskriminovaní. Sú zle platení a majú veľa práce. A majú na to právo. Etika je vec osobná a v niektorých prípadoch aj flexibilná. Nikomu vlastne nič nevadí. Slniečko svieti. Blížia sa kresťanské sviatky. Deti zarobia. Ľudia sa budú pretvarovať, klamať, kradnúť i podvádzať ďalej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

A vtom príde blesk z jasného neba. Sudca sa postaví a vážnym hlasom vyriekne ortieľ. „Deti sa zverujú do opatery otca a odporkyňa je povinná mesačne prispievať na ich výživu vo výške... Celá súdna sieň stíchne a skamenie. Dramatické ticho trvá nekonečnú minútu. Každý čaká na zdôvodnenie. Neprichádza.

Sudca sa najprv usmeje. Zdvihne pohľad a začne sa rehotať hurónskym smiechom.

„Prvý apríl" vykríkne. „Je to samozrejme hlúposť" zahlási vecne, aby upokojil situáciu.

„Žiadna diskriminácia na základe pohlavia nebude. Deti sa zverujú do opatery matky." Pokračuje vecne. „Ale poprosím matku, aby si pred pojednávaním vybrala striekačku z ruky, v súdnej sieni nefajčila a ploskačku si odložila do kabelky. Fakt to nevyzerá dobre!"

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Chcete niečo namietať?!

Martin Urminský

Martin Urminský

Bloger 
  • Počet článkov:  48
  •  | 
  • Páči sa:  0x

filozof, andragóg, šuflíkový básnik, prekladateľ, píšuci muškár, cestovateľ, vášnivý kuchár, aktivista, trápny humorista a nenásilný bojovník proti tomuto sebadeštruktívnemu systému...SME je sofistikovaným Rudým Právom súčasnosti. SME neinformuje. SME šíri propagandu. Už tu neblogujem...na protest proti cenzúre.Viac na: https://www.youtube.com/channel/UCzuqAe1Tvf5unXoaLMfaaeFg Zoznam autorových rubrík:  VážneVeseléPoézia

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu