
Zamyslel sa a zabil: „ Sú to také vychytávky, ktoré nič nezlepšia, ale ani nič nepokazia.“ Okamžite som sa do toho slova zamiloval. Odvtedy sú wifikundácie všade. Pri futbale, pri pive, pri práci, na rybách. Všade ich potrebujete, všade sa uplatnia. Podľa mňa sa stanú súčasťou nášho života. Niekto si ich potom privlastní, patentuje a zarobí na tom majland. Vecí, ktoré nič nezlepšia, ani nič nepokazia je na svete miliarda.
Napríklad taká funkcia CLIP. Dozviete sa kto vám volá. Kedysi ste to nevedeli. Každý telefón bol prekvapenie. „Jééééj, teta Betka! Ako sa máte?“ Pravé nefalšované prekvapenie, ktoré sa nedá zahrať. Teraz prekvapenie predstierate. Ak napríklad teta Betka zavolá, tak nezdvihnete. Čo zas tá dôchodkyňa chce!? Je to skrátka iné, ale neviem, či lepšie, alebo horšie. A ak nechcete, aby niekto identifikoval vaše číslo, tak použijete CLIR. A bude to ako za starých časov. A to sú tie wifikundácie.
Podobne je to s umývaním zubov. Máme dokonalé zubné pasty, dokonalé kefky, ústne vody a nite. Napriek tomu zubári nehladujú. Ba naopak. Zubný kaz je najrozšírenejšou chorobou na svete. Hoci niektoré civilizácie ho vôbec nepoznali. Aj toto sú tiež wifikundácie.
Nedávno jedna blondýnečka identifikovala normálny vodný melón ako potencionálnu teroristickú hrozbu. Museli prísť hasiči, policajti a vraj evakuovali business centrum. Keď pyrotechnik otvoril melón zistil, že asi mala halucinácie. Tento melón riešila dokonca aj Rada pre reklamu. Jeden melón a koľko wifikundácií spôsobil!
Wifikundácie budú čoskoro existovať aj v angličtine. Najmä kvôli internetu. Wificundation (vifikundéjšn). No neznie to geniálne. Bude to náš príspevok svetu. Síce nič nezlepší, ale ani nezhorší. A to je v časoch krízy vzácne. Wificundation moves things on. :-)