Wifikundácie

Rád objavujem nové slová. Slovo mizogýn pozná hádam 50% mojich priateľov. Rád ich aj vymýšľam. Niekedy aj celé zvraty. Nie zvratky. Zvraty. Aj keď niekedy sú si obsahovo podobné. Napríklad "keď zomrieš, tak Ťa zabijem". Slovo "sendža" poznajú len najbližší. Nedávno ma kamarát zaujal novým slovom. Tiež má svoj vlastný jazyk. Dobre je "dobroš", ahoj je preň "páčko". V jednej vete je schopný trikrát povedať "vlastne" a aspoň raz "v podstate". Slovo, ktoré ma upútalo bolo "wifikundácie". Najprv som počúval súvislosti , v ktorých ho používal a nakoniec som sa ho priamo spýtal čo znamená.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu

Zamyslel sa a zabil: „ Sú to také vychytávky, ktoré nič nezlepšia, ale ani nič nepokazia.“ Okamžite som sa do toho slova zamiloval. Odvtedy sú wifikundácie všade. Pri futbale, pri pive, pri práci, na rybách. Všade ich potrebujete, všade sa uplatnia. Podľa mňa sa stanú súčasťou nášho života. Niekto si ich potom privlastní, patentuje a zarobí na tom majland. Vecí, ktoré nič nezlepšia, ani nič nepokazia je na svete miliarda.

Napríklad taká funkcia CLIP. Dozviete sa kto vám volá. Kedysi ste to nevedeli. Každý telefón bol prekvapenie. „Jééééj, teta Betka! Ako sa máte?“ Pravé nefalšované prekvapenie, ktoré sa nedá zahrať. Teraz prekvapenie predstierate. Ak napríklad teta Betka zavolá, tak nezdvihnete. Čo zas tá dôchodkyňa chce!? Je to skrátka iné, ale neviem, či lepšie, alebo horšie. A ak nechcete, aby niekto identifikoval vaše číslo, tak použijete CLIR. A bude to ako za starých časov. A to sú tie wifikundácie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podobne je to s umývaním zubov. Máme dokonalé zubné pasty, dokonalé kefky, ústne vody a nite. Napriek tomu zubári nehladujú. Ba naopak. Zubný kaz je najrozšírenejšou chorobou na svete. Hoci niektoré civilizácie ho vôbec nepoznali. Aj toto sú tiež wifikundácie.

Nedávno jedna blondýnečka identifikovala normálny vodný melón ako potencionálnu teroristickú hrozbu. Museli prísť hasiči, policajti a vraj evakuovali business centrum. Keď pyrotechnik otvoril melón zistil, že asi mala halucinácie. Tento melón riešila dokonca aj Rada pre reklamu. Jeden melón a koľko wifikundácií spôsobil!

Wifikundácie budú čoskoro existovať aj v angličtine. Najmä kvôli internetu. Wificundation (vifikundéjšn). No neznie to geniálne. Bude to náš príspevok svetu. Síce nič nezlepší, ale ani nezhorší. A to je v časoch krízy vzácne. Wificundation moves things on. :-)

Martin Urminský

Martin Urminský

Bloger 
  • Počet článkov:  48
  •  | 
  • Páči sa:  0x

filozof, andragóg, šuflíkový básnik, prekladateľ, píšuci muškár, cestovateľ, vášnivý kuchár, aktivista, trápny humorista a nenásilný bojovník proti tomuto sebadeštruktívnemu systému...SME je sofistikovaným Rudým Právom súčasnosti. SME neinformuje. SME šíri propagandu. Už tu neblogujem...na protest proti cenzúre.Viac na: https://www.youtube.com/channel/UCzuqAe1Tvf5unXoaLMfaaeFg Zoznam autorových rubrík:  VážneVeseléPoézia

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu