Máte otázky? Pýtajte sa.

Ak chcete veci zmeniť, jediná možnosť ako to dosiahnuť je uchádzať sa o hlasy ľudí vo voľbách. Slovensko, naša krajina, sa musí zmeniť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Slovensko sa musí vrátiť medzi krajiny, kde fungujú základné inštitúcie štátu a zákon platí pre všetkých rovnako. Musí sa vrátiť medzi krajiny, kde štát nekladie ľuďom prekážky, ale necháva ich slobodne žiť.

Vždy som sa aktívne snažil veci meniť k lepšiemu. V roku 2012 som sa stal generálnym riaditeľom RTVS. Bolo to vďaka hlasom koalície, ale aj časti opozície. Išiel som do toho aj s vedomím, že to nebude jednoduché a budeme pod drobnohľadom. Pokiaľ však máte čestné úmysly, nemáte sa čoho obávať. My sme čestné úmysly mali. Vďaka tomu sa nám podarilo RTVS hospodársky ozdraviť, ponúknuť kvalitný program, získať si divákov a zvýšiť sledovanosť. Vysvedčenie od ľudí v podobe najdôveryhodnejšieho spravodajstva bolo pre nás dôkazom, že sme svoju misiu splnili do poslednej bodky. Nepodľahli sme tlakom politikov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nie je žiadnym tajomstvom, že sa s vtedajším ministrom kultúry Marekom Maďaričom poznám, začínali sme spolu v 80-ich rokoch v STV. Predtým ako som prijal kandidatúru na šéfa RTVS som si dal podmienku – nikto mi nebude zasahovať do riadenia a fungovania RTVS. Marek Maďarič túto dohodu po celý čas, aj napriek hlasitému odporu jeho straníckych kolegov, rešpektoval. Výsledkom bola už spomínaná najvyššia dôveryhodnosť spravodajstva. To bol dôvod, pre ktorý som v roku 2017 pri opätovnej kandidatúre do čela RTVS dostal v parlamente plnú podporu od poslancov strany Sloboda a solidarita.

Na predstavení návrhu kandidátky SaS, na ktorej som na 10. mieste, som dostal otázku k môjmu vzťahu s Mariánom Kočnerom. Spoznal som sa s ním v 80. rokoch, keď som po vysokej škole nastúpil do STV. Nikdy som však nebol súčasťou jeho sveta. Azda najlepším dôkazom môjho vzťahu s Kočnerom sú moje výpovede na NAKA (poslednú som urobil v pondelok 30.9. ráno) a pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku v kauze Zmenky. Práve moje svedectvo je jedným z kľúčových, ktoré absolútne vylučujú existenciu zmeniek, ktorých preplatenie sa Kočner s Ruskom podvodne domáhali.

SkryťVypnúť reklamu

Existuje však aj jedna spoločná fotka, ktorá vznikla pred 15-imi rokmi na Donovaloch. Je z podujatia, ktoré vtedy zorganizovala svetová topmodelka Adriana Sklenaříková. Bolo to verejné podujatie, na ktoré som bol pozvaný a pozvanie Adriany Sklenaříkovej som ako vtedajší riaditeľ rádia Expres prijal. 

Uchádzam sa o hlasy ľudí vo voľbách a je prirodzené, že majú otázky. Som pripravený na ne za každých okolností odpovedať. Aj na tie, či sa poznám s údajným mecenášom Smeru Miroslavom Výbohom. Áno, poznám. Ako honorárny konzul Mexika som sa zúčastňoval oficiálnych stretnutí honorárnych konzulov, ktorí pôsobia na Slovensku. Miroslav Výboh ako honorárny konzul Monaka na tieto stretnutia chodil tiež. S Miroslavom Výbohom nemám a som nemal žiaden iný vzťah.

SkryťVypnúť reklamu

Som pripravený odpovedať na všetky otázky. Nemám totiž čo skrývať. Otázky mi pošlite prosím na vaso.mika@gmail.com, na všetky odpoviem osobne alebo formou blogu.

Jedným z dôvodov, pre ktorý som sa rozhodol kandidovať za SaS je silný protikomunistický odkaz prítomný v strane. Ten reprezentuje napríklad Peter Osuský. Priznávam, že v mojom prípade je to osobné a rodinné. Práve KSČ spôsobila mojej rodine priveľa utrpenia, stratu práce a nezvraté poškodenie zdravia môjho otca. 

Aj preto viem, aké dôležité je, aby sme budoval,rozvíjali a chránili slobodu, toleranciu a rešpekt. V strane SaS tieto hodnoty sú a preto o vaše hlasy zabojujem na kandidátke strany Sloboda a Solidarita.

Václav Mika

Václav Mika

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Celý profesionálny život pôsobím v oblasti kultúry a médií. Som predsedom Správnej rady Vysokej školy múzických umení a ešte donedávna som bol členom Umeleckej rady SND. V rokoch 2012 až 2017 som pôsobil vo verejnej funkcii ako generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska. Ešte predtým som bol generálnym riaditeľom TV Markíza, zakladateľom a generálnym riaditeľom Rádia Expres a 7 rokov som bol prezidentom Asociácie nezávislých rozhlasových a televíznych staníc Slovenska. V parlamentných voľbách v roku 2020 sa budem uchádzať o podporu voličov na kandidátke strany Sloboda a solidarita. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

62 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu