Priateľská rodinná Bratislava

Aj my kandidáti sme ľudia. Máme priateľov, rodiny, partnerov, deti. A tak ako všetci Bratislavčania máme svoje osobné preferencie, ktoré sa odzrkadľujú na správaní a hodnotách.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Ak sa kandidát stane politikom, svoje hodnoty si prenáša do svojej práce. A nielen hodnoty, ale aj skúsenosti - pracovné, ale aj životné. Odolávanie tlakom, či prechádzka s kočíkom po hlavnom meste, hľadanie vhodného ihriska, či diskusia so seniormi na ulici. To všetko sa odrazí na práci každého, pracuje pre ľudí a rozmýšľa ako obyvateľ mesta.

Ak je politik slobodný mladý človek, zrejme sa bude viac zameriavať na svoju generáciu a zaistenie dostatočného kultúrneho, či športového vyžitia. A možno bude mať aj bradu a udrží v ruke sekeru. Minimálne pre Instagram.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak je politik rodič, buďte si istí, že bude riešiť témy, ktoré Vás zaujímajú, ak ste tiež rodičia. Spoľahlivo detekuje každý problémový vchod a nadbytok schodov do verejnej budovy, či iné, baby unfriendly riešenia.

Pred pár rokmi bolo v móde hovoriť o Bratislave ako mladom meste, plnom mladých ľudí. Študentov, pracujúcich, skrátka mladých. Bratislava už nie je až tak mladá, ako skôr aktívna. Je plná aktívnych mladých ľudí, ktorí si zakladajú rodiny a pracujú. Sú v najaktívnejšom, rozumej najstresujúcejšom veku. Tridsiatnici, štyridsiatnici, či päťdesiatnici, ako ja. A majú deti. 

Chcú udržať tempo a majú kariérne ambície. Alebo len jednoducho potrebujú živiť rodinu a zarábať. Kam s deťmi? Jasle, či škôlky sú mnohokrát preplnené. Umiestniť v nich dieťa je malý zázrak. Podarí sa Vám to, ale skôr v súkromných. Za mnohonásobnú cenu. Alebo s dvojročným predstihom. Mnohým chýbajú starí rodičia, pretože bývajú mimo hlavného mesta. Mesto musí pomôcť tým mestským častiam, ktoré majú problém s kapacitami. Riešenia sa dajú nájsť, len treba chcieť a spolupracovať.

SkryťVypnúť reklamu

Rodičia školákov hľadajú riešia denne. Napríklad ... kam s deťmi? Po škole, v rámci plnohodnotne tráveného voľného času. Pre rodiča je problémom aj daždivé počasie. Pretože vtedy najviac rezonuje otázka ...„Kam s deťmi?“ Má Bratislava dostatok ihrísk? Ako má využívané vnútroblokové priestory? Nakoľko bezpečné je to mesto? Pretože či chceme, či nie aj hlavnom meste je pre rodiča jeho dieťa TO HLAVNÉ.

Bratislava by sa mala prispôsobiť svojim obyvateľom. Politici by sa mali prejsť po meste s kočíkom v ruke a hneď by získali iný uhol pohľadu na každý chodník, priechod pre chodcov či električku. Mám výhodu, keďže táto skúsenosť je pre mňa úplne čerstvá. Preto by som sa určite zaujímal o každú mestskú rekonštrukciu a jej prínos pre mamičky, oteckov, rodiny s deťmi, či sa myslelo na ihriská, alebo na bezpečný priechod cez cestu.

SkryťVypnúť reklamu

Som rodič. A Miška počas kampane vyrástla tak rýchlo, že som si to ani neuvedomil. Keď som ju začínal, bola bábätko, ktoré sa kotuľalo v postieľke. Teraz už za mnou behá a kričí "tata". A jej tata chce, aby bola Bratislava family friendy.Pre všetky rodiny, pre všetkých aktívnych rodičov a ich malých "HLAVNÝCH" Bratislavčanov. Priateľská rodinná Bratislava.

Václav Mika

Václav Mika

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Celý profesionálny život pôsobím v oblasti kultúry a médií. Som predsedom Správnej rady Vysokej školy múzických umení a ešte donedávna som bol členom Umeleckej rady SND. V rokoch 2012 až 2017 som pôsobil vo verejnej funkcii ako generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska. Ešte predtým som bol generálnym riaditeľom TV Markíza, zakladateľom a generálnym riaditeľom Rádia Expres a 7 rokov som bol prezidentom Asociácie nezávislých rozhlasových a televíznych staníc Slovenska. V parlamentných voľbách v roku 2020 sa budem uchádzať o podporu voličov na kandidátke strany Sloboda a solidarita. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

735 článkov
SkryťZatvoriť reklamu