Prestávam rozumieť??? Bez chaosu to nejde.

Prišla jar??? asi, sýkorka spieva ako na jar, Fena už je pre srstená dokonca sa začala hárať , falošne alebo naozaj ,  podľa rokovaní v Minsku chcú všetci mier čo sa splniť nedá , lebo dali si tam toľko bodov že už len čakať ktorá strana to poruší prvá, no dejú sa veci , a všetci sa tvária že je dobre . No aj ked dobre je na 3-ku .

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Trošku o chaose , historia.

Teória chaosu rýchlo postupovala vpred po polovici minulého storočia, kedy sa stalo pre niektorých vedcov zrejmé, že lineárne teórie, prevažujúce teórie systémov v tomto období, proste nemôžu vysvetliť pozorované chovanie v určitých experimentoch. Hlavným katalyzátorom vývoja teórie chaosu bol elektronický PC. Väčšina matematických teórií chaosu zahrnuje jednoduché opakované interácie , ktorých vývoj je nepraktické skúšať ručne. Počítače výskum takýchto systémov veľmi uľahčujú. Jeden z prvých elektronických počítačov ENIAK, bol použ itý ku štúdiu jednoduchých modelov predpovedí počasia.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Teoria.

Teória chaosu sa zaoberá chovaním istých nelineárnych dynamických systémov, ktoré za istých podmienok vykazujú jav známy ako chaos, najvýznamnejšie charakterizovaný citlivosťou počiatočných podmienok efekt motýlí. V dôsledku tejto citlivosti sa chovanie týchto fyzikálnych systémov javí ako náhodné, aj keď model systému je deterministický v tom zmysle, že je dobre definovaný a neobsahuje žiadne náhodne parametre. Pojem chaos, ako je používaný v matematike, bol vytvorený aplikovaným matematikom Jamesem A.Yorkom.

No a takto sa to začalo a definovalo. Jedným z prvých pionierov tejto teórie bol Edward Lorenz. Jeho záujem o chaos vznikol náhodne počas jeho práce na predpovedí počasia v roku 1961.,

SkryťVypnúť reklamu

K jeho prekvapeniu bolo predpovedané počasie úplne iné, než na jeho pôvodnom modely. Lorenz skúmal, prečo tomu tak je, a príčinu objavil vo svojej zostave. Zostava zaokrúhľovala premenné na 3 desatinné miesta, zatiaľ čo počítač pracoval s 5 desatinnými miestami. Tento rozdiel je malý a nemal by mať prakticky vplyv na riešenie. Ale Lorenz objavil, že malé zmeny v počiatočných podmienkach vedú k veľkým zmenám na výstupu z dlhodobého hľadiska.

Bez chaosu by to nešlo.

Nie som vedec ani niekto čo by mal právo písať o chaose ale niekde som počul že bez chaosu by to ozaj nešlo, . Chaos vnáša do nášho sveta niečo , niečo čo je dôležite a potrebné. Neviem niečo na tom bude .

SkryťVypnúť reklamu

Na internete sa dajú dohľadať veci o chaose , dalo by sa napísať neskutočne veľa viet a strán bez akehokoľvek vzdelania , ale to že moja Fenka sa hára a teraz , to je to čo sa na internete nájsť nedá , to že sa pre srstila komplet (SAO) tak si viete asi predstaviť koľko srsti ide na jar takani to nenájdete , toto všetko zapadá do chaosu aj ja . Možno si myslí niekto že nie som celkom normálny ale môžem Vás ubezpečiť že zatial mi to ešte ako tak myslí.

Deje sa veľa vecí , okolo nás , ISIL a Amerika , Ukrajina a Porošenko, Rusko a Putin , Grécko a nová vláda, China a nahromadené USD, zapadá to do chaosu? dá sa to preložiť do tohto sveta tak aby bolo pomenované chaos? Caos je pre mňa niečo čo ja sám potrebujem , a zároveň Ďakujem kto sa dostal až sem , Ďakujem za čas ktorý minul na moje písmenká.

Robert vaculčiak

Robert vaculčiak

Bloger 
  • Počet článkov:  44
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Mam život rád tak ako je .Trvanie života závisí od vonkajších vecí, nie odo mňa. Ale mne prislúcha prežiť celý čas, ktorý som dostal.Pre vyrovnanú myseľ je smrť len ďalším dobrodružstvom. Zoznam autorových rubrík:  príroda a škodcoviaZdravieDomovSVETNezaradenéSúkromnépríroda

Prémioví blogeri

Roman Kebísek

Roman Kebísek

105 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

91 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

766 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
INESS

INESS

108 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu