Potulky po okrese Púchov

Písmo: A- | A+

Beda, kto v mori vidí len vodu, kto nepočuje nemú prírodu, kto v skalách vidí len skaly! — Zázrak je nemú počuť prírodu? — Dosť ráz ste sa vy, myšlienky rodu, slepými zrakmi dívali! —

Po krásnej, no pre mňa dlhej zime, je tu opäť jar. Príroda sa prebúdza. Kvietky rastú. Vtáčiky spievajú. Slniečko svieti. Nálada sa zdvíha. Vonku vidno opäť kopec ľudí, veď slnko dobíja.

S kamoškou sme sa rozhodli cez voľný deň navštíviť hojdačku v Podmalenici, v našom okrese Púchov. Auto sme nechali na začiatku osady. Cestovali sme z Belušských Slatín, kde sme odbočili z hlavnej cesty naľavo a autom sme sa vyviezli čo najďalej, keďže sme nevedeli, ako ďaleko to ešte má byť. Podmalenica sa nachádza pod vrchom Ostrá Malenica (909 m. n. m.) v severnej časti Strážovských vrchov. Na zelenej lúke je krásna hojdačka, kríž a miesto na posedenie či opekanie s partiou. My sme si zobrali kávičku a užívali si prvé teplé dni.

Obrázok blogu
(zdroj: Silvia Vajdíková)
Obrázok blogu

Keďže nám nestačilo, rozhodli sme sa ísť ďalej a navštíviť niektoré pekné miesta obce Mojtín. 

Prvou zastávkou bolo Jazierko lásky. Škoda, že sme boli momentálne samé ale tešili sme sa prítomnosti tej druhej. Pri jazierku je posedenie a miesto na opekačku. Osviežili sme sa v Slatinskom potoku, ktorý pramení v Mojtíne. 

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu

Ďalej naša cesta smerovala k Jaskyni svätého Jozefa. Bol Veľký Piatok a my ako veriace, sme veľmi rady navštívili toto pre nás nádherné miesto. Problém bol len v tom, že som sa ako vždy stratila. Neviem či len ja, alebo aj iný, máme problém s navigáciou. :D 

Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu
Obrázok blogu

V konečnom dôsledku všetko dobre dopadlo a keby nie je neskoro, tak určite kamošku prehovorím na Rohatín či Ostrú Malenicu.

Viac takýchto krásnych dní poprosím.

Skryť Zatvoriť reklamu