Človek nemá súdiť, nato je tu vyšší sudca. "Sima Martausová

Vo svete je toľko rán, no svoju tvár si zachovám. Aj keď občas pred ňou utekám, vždy sa vrátim presne tam, kde je tá, moja.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Predstava ideálneho sveta, kde sú ľudia ľuďmi. Pomáhajú si, podporujú sa navzájom. Konajú dobro a snažia sa robiť dobré skutky. Nepohŕdajú slabšími, naopak vyzdvihnú ich prednosti. Sú úprimní, ale vedia, že kritika sa dá povedať slušne, bez výsmechu či dotknutia sa danej osoby. Takýchto ľudí je v dnešnej dobe čoraz menej. Treba si ich vážiť. Často myslia v prvom rade na druhých a potreby iných stavajú nad svoje vlastné. Vedia pochopiť, povzbudiť, povedať milé slovo. V ťažkej chvíli sú vždy nablízku. Pre niekoho je to mama, otec, kamarát ale môže to byť aj cudzí človek. Je skvelé mať osobu, na ktorú sa dá vždy spoľahnúť. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prečo ľudia ubližujú iným? Vedome či nevedome? Je to ich cieľ, výchova či spôsob života? Sú ovplyvnení alebo ich to jednoducho baví? Možno si ani neuvedomujú, čo môžu svojimi slovami spôsobiť. Vždy by sme mali pri chybe človeka myslieť na všetko dobré, čo doteraz urobil.

Prečo je ťažké priznať si chybu a ospravedlniť sa? 

Stretávam sa s podobným správaním denne. Je mi z toho smutno ale verím, že existujú ľudia konajúci dobro, ktorých je našťastie v mojom okolí mnoho. ♥

Silvia Vajdíková

Silvia Vajdíková

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Na písaní nie je nič zložité. Všetko, čo robíš je, že si sadneš za písací stroj a krvácaš. -ERNEST HEMINGWAY- Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu