Ako sa nezblázniť počas pandémie, zákazu cestovania, zhromažďovania,....

Podajme pomocnú ruku tomu, kto má problém stať, nech pred tou dobou rýchlou srdce víťazí. Všetko sa nám raz vráti o deň o roky, pomôžme vždy chorým, pomôžme aj chudobným. Ščamba

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Mnohí sa môžeme v súčasnosti cítiť ako vo väzení. Zákaz zhromažďovania sa, cestovania, návšteva kina či divadla. Zákaz nakupovania oblečenia v kamenných obchodoch. Zákaz navštevovania rodiny, kamarátov. Zákaz spoznávania iných krajín či miest mimo okres. Zákaz ubytovania sa v hoteloch/chatách. Zákaz navštevovať reštaurácie okrem možnosti zobrať si jedlo so sebou. Zákaz zúčastňovania sa bohoslužieb. Zrušené vyučovanie študentov, výlety či stužkové slávnosti. Homeoffice či online vyučovanie. Neustále zvyšovanie nakazených/chorých hospitalizovaných pacientov. Slabá vidina zlepšenia do budúcna. Po čase to začne liezť poriadne na nervy. Čo si budeme klamať a tváriť sa, ako nám to všetko vyhovuje. To zlepšené ovzdušie a oddýchnutí ľudia zrejme nestačia. Samozrejme nezabúdajme na všetkých lekárov a dobrovoľníkov, ktorí často na úkor svojho voľného času bez nároku na honorár či s ním, pomáhajú so zlepšením tejto situácie. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pozrela by som sa aj na druhú stranu. Čo všetko človek môže a nie je mu odopreté? Rozobrala by som pár mojich hobby, ktoré praktizujem aj mimo karantény, covid 19, lockdownu. 

Žiť v harmonickej, usporiadanej rodine je pre vývin človeka veľmi dôležité. Mať rodičov, ktorí aj z mála urobia pre deti nemožné, je dar. Prísť po dlhom únavnom dni s pocitom, že ma doma čakajú ľudia, na ktorých mi záleží. S rodinou človek žije denne a je veľmi potrebný vzájomný rešpekt, pochopenie, komunikácia. 

Obrázok blogu
(zdroj: Silvia Vajdíková)

Počas dní. kedy napríklad prší, môžeme využiť čas efektívne a pustiť sa do domácich prác. Pre mnohých nič moc ale aj to môže byť zábava. 

SkryťVypnúť reklamu

Čas na varenie, pečenie, kávičkovanie? Môžeme skúšať nové recepty, triky, zlepšovať sa a tak potešiť rodinku skvelým koláčikom či dobrým obedom. 

Vianočka
Vianočka (zdroj: Silvia Vajdíková)
Moravské buchty
Moravské buchty (zdroj: Silvia Vajdíková)
Celozrnný chlieb
Celozrnný chlieb (zdroj: Silvia Vajdíková)

Čas na množstvo neprečítaných kníh? Veď čo je viac ako dobrá knižka, k tomu kávička a sladký koláčik? 

Obrázok blogu
(zdroj: Silvia Vajdíková)
Obrázok blogu
(zdroj: Silvia Vajdíková)

Milovníci filmov a seriálov si určite prídu na svoje. Netflix, HBO ponúkajú množstvo skvelých tém, kde si človek môže zlepšiť cudzí jazyk. 

Žijeme v modernej dobe, kde máme prístup k množstvu svätých omší. Stačí si len vybrať, poprípade je možná svätá spoveď po dohode s kňazom. 

Čas si môžeme nájsť aj na rozvoj seba samého. Naučiť sa nový cudzí jazyk či zlepšiť sa v literatúre? Je to na každom z nás. 

SkryťVypnúť reklamu

Mojou novou záľubou sú rastliny. Vždy som mala rada kvietky v prírode a jar je moje obľúbené ročné obdobie. Vedia skrášliť priestor a dodať mu nový život. 

Obrázok blogu
(zdroj: Silvia Vajdíková)

V neposlednom rada by som rada spomenula našu krásnu prírodu na Slovensku. Vodopády, skalnaté masívy či obyčajné vrchy. Máme možnosť spoznať viacej okres, v ktorom žijeme. Ľudia žijúci na dome to majú počas karantény jednoduchšie ale buďme vďační aspoň zato málo, čo zakázané nie je.

Chápem a súcitím s každým koho táto pandémia poznačila v nie veľmi pozitívnom slova zmysle. Úmrtie rodinného príslušníka, strata zamestnania, depresie? Politická kríza ? 

SkryťVypnúť reklamu

Za každého jedného z vás sa úprimné modlím a želám každému, aby bol hlavne zdravý, šťastný a spokojný so svojim životom. ♥

Silvia Vajdíková

Silvia Vajdíková

Bloger 
  • Počet článkov:  22
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Na písaní nie je nič zložité. Všetko, čo robíš je, že si sadneš za písací stroj a krvácaš. -ERNEST HEMINGWAY- Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Monika Nagyova

Monika Nagyova

287 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu