Avdijivka, MotherTucker a rošády na Ukrajine

Boj o Avdijivku pokračuje. Úprimne, som z toho nervózny.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (30)

1.           Pohyby na fronte

V podstate sa dá povedať, že nič extra sa nedeje a stále je to len kúsok tam a kúsok zasa naspäť. Okolo Kryniek, teda na ľavom brehu Dnepra, sa hlásia mierne presuny ruských vojsk, ale zatiaľ som sa nedozvedel nejaké bližšie informácie.

Zvyšok frontu, nerátajúc Avdijivku, má podobné výsledky. Deepstatemap ukazuje, že na severe sa v posledných troch dňoch koncentrovala značná masa ľudí Rusov v okolí Kupjansku, pričom časť jednotiek patrí k teritoriálnej obrane, teda luhanské a donecké jednotky – inými slovami, jedná sa o nasilu narukovaných obyvateľov, ktorých Rusáci došli oslobodiť v roku 2014. V tomto mieste takisto pribudlo tankov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No a samotná Avdijivka. Ako som naposledy písal, Rusáci prebili časť severu a na juhu vytvorili pomocou tunelov taký malý pipík. Ukrajinci hlásia vysoké straty na svojej strane a podľa toho, čo som zachytil, aktuálne by sa mali straty jednej aj druhej strany zhruba vyrovnávať. A to nie je dobré. Pripomeniem, predtým, v úvodných fázach bitky o Avdijivku, mali Rusáci straty až zhruba 10 – 12:1 (hlavne vďaka taktike meat wave, teda vĺn živej sily, plus desiatok tankov, ktoré boli kosené dronmi. Výsledkom boli haldy dobrých Rusov a stovky obhorených kusov techniky, všetko pri nulovom postupe.

Ukrajinci sú z tohto nervózni. Množia sa správy o vybrakovaných zásobách munície pre artilériu, kvôli čomu sa vlny mäsa dostávajú bližšie oveľa úspešnejšie. Jedna zo správ hovorí, že väčšia časť ktorejsi ukrajinskej jednotky sa dostala do takého štádia strát, že ich museli zaplátať pomocnými silami zloženými zväčša zo starších technikov a servisákov – straty boli podľa zdroja gigantické (50. – 60. ročný mechanik nebude asi v poli tak prínosný ako 30.-ročný profesionál so skúsenosťami). Takže áno, priznávam aj ja: je to zlé.

SkryťVypnúť reklamu

Objavili sa aj však aj pozitívnejšie echá, že ZSU postup zastavili. Údajne sa Rusáci dostali po prístupovú cestu, čo by pre Ukrajincov značilo katastrofu a obkľúčenie celej prítomnej jednotky (tipujem na vyššie stovky alebo dokonca tisícky mužov). Niečo podobné sa stalo svojho času okolo Bachmutu, ale tam sa to dalo zaceliť.

 

Pondelková aktualizácia: ZSU k mestu prisunulo čerstvé sily. Rusáci dobyli malý úsek na severe aj juhu frontu, a čo je najhoršie, dostali sa tesne k zásobovacej tepne. Niektoré zdroje hovoria o tom, že sú na 700 metrov (dostrel už aj sniperom alebo samopalmi), ale iní dokonca naznačujú, že sa bojuje o cestu samotnú. Už aj pozitívne naladení komentátori hovoria o páde mesta, ale na druhej strane je pri ňom rozsiahly priemyselný komplex s tunelmi, bunkrami a oceľovými halami, kde Rusi skončia tak ako v Azovstale, teda týždňami nepretržitých bojov a nenormálnym pomerom strát. Zdá sa mi, že do volieb samotná Avdijivka predsa len padne, ale značná časť susedstva sa udrží.

SkryťVypnúť reklamu

Len pre predstavu: medzi južným výbežkom a pipíkom je to zhruba 1,5 kilometra, medzi južným a severným výbežkom zhruba 4. Pomerne málo...

 

Zhrnutie: neviem, nepýtajte sa. Mám z toho nerva. Hypoteticky sa podarí vytlačiť Orkov z onoho miesta nejaký ten kilometer ďalej, ale neviem, neviem...

 

S tým súvisí aj ďalší problém (alebo možno „problém“): Zelenskij.

 

2.           Zmena vo vedení ZSU

Dlhšie chýry o tom, že Zelenskij má problém so Zalužným, sa predsa len potvrdili. Zalužnij je podľa viacerých zdrojov moderný veliteľ na západný štýl, ktorý sa snaží predchádzať stratám svojich vojakov a je dosť obľúbený medzi svojimi podriadenými. Podľa toho, čo som zistil, Zalužnij naplánoval Tokmackú ofenzívu (resp. ofenzívu niekde v Záporožskej oblasti) ešte na jeseň minulého roku, kedy generál Surovikin nemal zo svojho opevnenia vybudovaný ani prd. Podľa ukrajinského generála sa dal front v tom čase preraziť  a Azovské more odtrhnúť aj pomocou pomerne malých síl. Lenže zahraničná pomoc viazla, Ukrajina nedostala dostatočný počet kusov techniky, takže s ofenzívou sa čakalo až na neskorú jar, kedy to tam Surovikin prekopal ako Pellegrini svoju záhradu na bilboardoch. Ofenzíva sa doslova tiahla až do jesene a hoci nemáme správy o stratách na ukrajinskej strane, pravdepodobne nebude niečím, čím sa Kyjev bude chváliť v encyklopédiách.

SkryťVypnúť reklamu

Lenže zlyhanie tým pádom nie je Zalužného.

Zalužnij takisto odporúčal stiahnutie vojsk v neskorších štádiách bitky o Bachmut. Prezident a časť vojska ho nepodporili a údajne aj tu mali v istých fázach Ukrajinci straty zhruba jedna k jednej. To, čo by pritom malo byť minimálne, je aspoň 4:1, aby bol zachovaný „nulový“ pomer strát. Pri Bachmute, konkrétnejšie pri Soledare, armáda spravila tiež niekoľko chýb, ale nezdá sa, že by v tom bol namočený práve Valerij Zalužnij.

Šíria sa klebety, že prezident sa cíti byť ohrozený generálovou popularitou. Podľa mňa je to hlúposť, pretože som nikdy nikde nezachytil, že by Zalužnij mal plán kandidovať v prezidentských voľbách a na druhej strane Zelenskij tvrdí, že v ďalších voľbách, teda po skončení vojny, sám obhajovať nechce. Beriem to teda ako planý poplach.

V každom prípade po cca dvoch mesiacoch nakoniec Zalužnij bol odvolaný a namiesto neho nastúpil Oleksander Syrskij. Ten je zasa známy ako neľútostný vojak ruského razenia, pod ktorým sú straty vysoké. Neviem, či to je dobrá správa – Ukrajina má teraz asi vysoké straty vzhľadom na priemer, buď Syrskij príde s nejakým riešením a aj za cenu vysokých strát spraví nejaký prelom, alebo to bude pre Kyjev ešte horšie a rovnaký ne-postup bude podložený väčšími stratami.

Na druhej strane, Syrskij je pravdepodobne ten typ vojaka, ktorého by som chcel mať v prípade obrany – žiadne ústupy, držanie pozícií dostatočne dlho, aby zvyšok armády sa posilnil niekde inde. Zalužnij je asi ten útočný typ vojaka (ale to je môj dojem). Zdroje takisto vravia o tom, že ani Zalužnij neodchádza zo štábu, proste mu len zmenia pozíciu. A samozrejme nikto nehovorí, že táto rotácia je naveky, pokojne o štvrť roka môže prekvapiť nejakou lokálnou ofenzívou na nečakanom smere frontu.

A ešte doplnok: Syrskij si priviedol svoje kádre. Znova neviem, či je to dobre alebo zle. História hovorí, že výmena na fronte nemusí byť zlá, viď výmeny na sovietskych frontoch, kde prvá generácia (prevažne) neschopákov odišla alebo padla (alebo v prípade Pavlova, Korobkova a Klimovskicha bola popravená). Druhá generácia už bola trochu lepšia a z nej vyšli ľudia ako Rokossovskij alebo Černachovskij.

 

3.           Ruská ropa, diel II.

Ukrajinci rozbili hneď dve rafinérie v Krasnodare za jeden deň. Kým jedna vyzerá byť taká, že si dlho nevrzne, druhá má mať údajne len malé poškodenia. Opakujem napísané pred týždňom, že každý takýto výpadok na kapacite rafinérií je pre Rusko brutálnym problémom, ktorý mu berie stovky miliónov dolárov denne, a tým aj šancu financovať vojnu.

Po útokoch ZSU na Petrohrad a Moskvu ako aj opakovaných drvivých úderoch na PVO okolo frontu má ruská protivzdušná obrana zjavný problém. Teraz bude musieť Moskva presúvať zjavne čoraz tenčiace sa zásoby PVO k rafinériám a terminálom. Ako som písal minule, Rusko má veľký počet menších rafinérií, z ktorých pre Európu sú podstatné tie, ktoré sú v európskej časti Mordoru. Každý útok teda nielenže poškodí ruské financie, ale dokonca dokáže skomplikovať ruské zásobovanie svojich okupantov. A to sa presne stalo pri útoku na krasnodarské rafinérie, ktoré patria k tým bližším (rádovo pár stoviek kilometrov na Ukrajinu). Navyše bude podľa všetkého čoraz ťažšie dodávať palivo dokonca aj pri civilné vozidlá, čo asi ruskú populáciu nepoteší... Inak pri Indii stále stoja nevyložené ruské tankery.

 

4.           Ruské straty

Dlhodobé straty na personály sú niekde pod tisíckou. Stále dobré. To je zhruba to, čo Rusko denne zverbuje a teda po odrátaní zranených, zajatých a dezertovaných je Mordor na tom každý deň horšie. Rovnako je to aj pri tankoch, priemer niekde nad tuctom denne, denná výroba vrátane repasu uloženiek plus mínus jeden denne. Inak v tankoch je tam vidno od začiatku roka (a rozhodne od prvých fáz bitky o Avdijivku) značne klesajúci trend, čo si možno vysvetliť dvoma spôsobmi, že buď nepreferujú takéto útoky, alebo už nemajú dosť tankov. Pri Krynkách vraj Rusi tankové sily zakázali (!), ale znova sú tam dve možnosti, že už nemajú náhradu, alebo že sa poučili a prešli na výlučne peší boj.

BVP sa hýbe na nižších desiatkach kusov denne a celkové straty sú na 11.977 – dva dni a sme na 12.000. Tankov je 6.416 a slnečníc 395.990 (do konca týždňa 400.000 a teda whiskey). Delá sa šplhajú k 9.500 (aktuálne 9.481). Raketometov Rusáci spáli 981, dávam tomu do konca mesiaca na tisícku. Zaujímavé číslo nám vzniklo pri PVO, konkrétne 666. Ukrajinská strana píše o 332 lietadlách, 325 vrtuľníkoch a 24 lodiach a člnoch. Tankovacích a nákladných vozidiel je na zozname 12.599, takže zajtra prekročíme 12.600 a predpokladám, že do konca mesiaca bude mať šťastnú trinástu tisícku.

 

5.           Novinky zo sveta

Na krátkom videu sa zjavil tupý Gerasimov ksicht, ktorým Rusáci akože dokazovali jeho fungovanie. Video je tak krátke, blbé a z kontextu, že mohlo byť natočené aj pri jeho obriezke krátko pred maturou, pokiaľ nosil uniformu a mal rovnako tupý ksicht.

 

Izrael oslobodil niekoľko rukojemníkov a útočí na juhu Gazy. Po viac ako 4 mesiacoch teda zostávajú v zajatí inžinierov a architektov takmer dve stovky ľudí.

 

Ruský systém PVO vybuchol na vlastnej míne, pretože Orkovia neoznačili vlastnoručne uložené mínové pole. Niektoré veci proste na teflón nechytia...

 

Ďalší Kamov 52 išiel k zemi. Zaujímavé, pred časom Rusáci flotilu týchto strojov uzemnili, takže buď sa jednalo o falošné info alebo zo zúfalosti ju znova naštartovali.

 

V Moskve zhorela rozsiahla bytovka, hádam tak pár stoviek bytov. Je pre mňa normálne záhadou, že ako sú Zmrdi schopní takto horieť nonstop (áno, oheň sabotér založí, ale mám pocit, že každý požiar v Latrinistane má rozsah kuvajských ropných polí).

To akože hasiči nafasujú v párne dni požiarne auto, ale v nepárne vodu?

 

Rusi implementovali všetok svoj intelekt (zhruba ako intelekt ZOO) a doplnili svoje obranné línie. Človek by čakal, že od nebohého Surovikina niečo načerpajú, ale oni to stavili na spätný chod.... a vytvorili 30-kilometrovú obrannú líniu z jediného vlaku. Nekecám, medzi Volnovachou a Olenivkou (JV od Marinky) natiahli na koľaje neskutočne dlhý vlak, ktorý (pre mňa z neznámeho dôvodu, front je totiž 10 – 20 km od železnice) má akože zastaviť ukrajinské sily. Nad týmto som sa zamyslel bezplatne ešte raz, ale stále mi to nedáva, pretože ruské sily by mali postupovať smerom na západ, a oni robia mobilnú obrannú líniu vo vnútrozemí svojich jednotiek. Žeby nerátali s postupom alebo naopak stiahnutím???

Otáznou zostáva aj sila takejto obrannej línie, pretože rozmlátiť vagón alebo ho zasypať volfrámovými guličkami tak, že vymláti všetku živú silu, by nemal byť problém. Vagóny by dokonca mohli taký útok prežiť a byť recyklované.

„Kam cestuješ, Jožo?“

„Na intrák, do Nitry na SPU. V Leopoldove prestupujem.“

„A odkiaľ ideš?“

„Z Košíc, cez Kysak a Vrútky.“

„Aha. Všimol si si, že celý čas ideme v takom zvláštnom vagóne? Fučí tu, dalo by sa cez steny cediť čaj, hentej ženskej odfúklo čapicu...“

„No, všimol som si. Stokrát lepšie ako to, čo mali ŽSE doteraz. Pokrok nezastavíš...“

 

Späť ku generálovi Syrskému. Narodil sa v dedine z komickým názvom Novinky (názov tejto kapitoly) a tá má srandovných 15 obyvateľov. Leží zhruba tri hodiny jazdy severne od Moskvy. De facto je Rusom, hoci väčšinu života žil na Ukrajine.

Práve toto nemôže stráviť Dyma Medvedev, takže vo svojom delíriu ho, Rusa, nálepkuje ako Banderovcu a vlastizradcu. Vlastizradca OK, ale Banderovec... Dyma, vymeň značku špiritusu alebo ho aspoň nezapíjaj pitralónom, prosím!

 

Ruská propaganda a chváli tým, že v Mariupole opravila značnú časť mesta. Na druhej strane sa nonstop ukazujú videá, kde čerstvo spravené fasády opadávajú alebo okná netesnia, pretože ich robil kto? No predsa Rusáci! Celá oprava mariupolu pre kamery je typickým ruským korupčným nonsensom – vyčleníte z rozpočtu prachy, zadáte veľkú zákazku a za istý bakšiš ju predhodíte kamarátom. Výsledkom je oprava za 20 – 30% nákladov, zvyšok rozdelený na čierne kontá a populácia nech pomrzne.

Ozaj, na realitných trhoch sa objavili poškodené byty v Mariupole pre ruských kupcov. Mordor sa údajne snaží mesto kolonizovať a nahnať tam vlastných. Srandou je, že nevidím logiku v tom, aby som vypadol niekde z Volgogradu, aby som došiel na takmer frontové miesto, kde polovica bytu je odstrelená, infraštruktúra nefunguje a neviem ani, či ďalšie Vianoce nebude mesto znova ukrajinské. Možno je dokonca aj takáto vybývaná ruina niečo podstatne lepšia ako typický ruský valal...

 

Bývalý ruský šéf generálneho štábu Balujevskij priznal, že západné systémy sú ďaleko lepšie ako čokoľvek ruské. Generál Balujevskij dokonca otvorene povedal, že snaha o dohnanie zaostávania totálne zlyhala, hoci trvala roky a stála miliardy USD.

Povedal to medzi dvanástym a tretím poschodím.

 

Žiadne obete zo strany ukrajinských zajatcov pri zostrele Iljušinu sa nepotvrdili a Mordor nedokázal dodať nejaké bližšie info. Napriek tomu sa udiala výmena zajatcov.

 

Prezidentský kandidát Nadeždin už došiel o poslednú nadeždu (nádej) a bol zabanovaný z volieb. Mal som tri možnosti, a že buď dostane náhly infarkt, alebo dostane toľko hlasov, že Putin predsa len dostane očakávaných 90%, alebo mu nájdu napriek totálnym kontrolám zo strany jeho štábu nejakú chybu a formálne ho vyradia.

Nadeždin ale podáva sťažnosť na ústavný súd a nemyslím si, že mu to pomôže. Inak systém zberania podpisov je za Puťka srandovný: v normálnej krajine potrebujete XYZ podpisov, bez ohľadu, či sú iba z Bratislavy alebo plošné. V Mordore musíte mať z každého subjektu minimálny aj maximálny počet podpisov (!), čo je také vtipné, ako keby ste mali definované v slovenských rádiách, že musíte mať 50% slovenskej tvorby, ale z toho po 15 percentách z východného, stredného aj západného Slovenska; zvyšok tvorí maestro Martin Jakubec a Božanka. Je jasné, že toto nastavenie brutálne nahráva Putinovi, pretože jeho človeku stačí navštíviť štátnych zamestnancov v danej lokalite (trebárs pár základných škôl) a chceš alebo nechceš, podpíš to, pretože dôjdeš o robotu. Ešte ľahšie je prísť niekam do kasární. Čiže jeden deň a 2000 či tak nejako podpisov mám vo vačku.

Zato nezávislý kandidát má problém, pretože je mi jedno, že niekde na Sachaline podpíše celý ostrov, proste musím tieto hlasy vyfiltrovať a prakticky zahodiť.

Na druhej strane je to pozitívom, pretože je zjavné, že sa Putin strašne bojí. Zábery dlhočizných radov na podpisy, a to v celej Federácii, museli spôsobiť studenú sprchu najmä nerozhodným voličom, ktorí zrazu videli nového Havla.

 

Donald Trump by neprišiel na pomoc krajinám NATO, ktoré si neplnia povinnosti a záväzky 2% rozpočtu na obranu. V tomto má pravdu a ja prvýkrát súhlasím.

Na druhej strane toto veleprasa povedalo, že by Rusko ešte v útoku povzbudilo. Nuž, čo dodať, ja len že mu želám čoraz viac prehratých súdov.

 

Ešte jeden fľus Doniemu do ksichtu: tri štvrtiny jeho poslancov hlasovali proti jeho obštrukciám, čo značí, že pomoc Ukrajine v desiatkach miliárd dolárov pomašíruje!

Už aj vlastní sa za neho hanbia.

 

6.           MotherTucker a Putin

Tucker Carlsson je jednou z tých postáv, ktorí pre osobné ambície (a možno aj niečo iné( potopia aj vlastnú loď. Je už starou správou, že dostal priestor pred Putinom, čo vopred budilo pohoršenie a na ruskej strane erekciu, pretože čo iné dokáže vašu pravdu, ako americký novinár (americkí vedci zistili, že každá správa budí lepší dojem, ak začína na slovné spojenie „americkí vedci zistili“). Tucker je ale v podstate nímand a ak si všimnete jeho históriu, odvšadiaľ ho vyhodili ako Erika Kaliňáka z krčmy.

Vo všeobecnosti toto považujem za koniec Fuckerovej kariéry. Je normálne byť pichľavý voči politikovi a myslím si, že keby som robil ja osobne rozhovor s Čaputovou, tak by som pichľavosť trochu obrúsil, pri Ficovi naostril a pri Matovičovi, Blahovi a spomínanému bejby-politikovi Erikovi by som sa asi otvorene smial. Tucker ale prerazil dno aj oproti Petrovi Bielikovi, inak mimoriadne voči Ficovi servilnému lúzrovi.

Niečo k téme: ak dáte ako dobrý moderátor diskusie dotazovanému otázku a on neodpovedá, tak ju zopakujem, pripadne preformulujem. Dotyčný ju samozrejme nemusí pochopiť v tom smere ako ju ja myslím, ale to je v poriadku. Napriek tomu držím líniu a nalieham na politika, nech odpovie. Vcelku často počúvam český rozhlas plus s Barborou Tachecí, ktorá otázky opakuje donekonečna a vyžíva s v tom, keď politik opakovane nechce vysloviť jasnú, tvrdú odpoveď. Dezolátskych dotazovaných tam mala niekoľko, napríklad legendárny Petr Drulák, ale bolo ich tak viac.

MotherTucker je ale iná polievočka. Opýta sa Putina otázku A, Putin mu povie, že za pol minúty mu vysvetlí kontext. Potom ma takmer 30-minútový monológ, kde sa odvoláva až na stredoveké korene Kyjevskej Rusi a podobne.

Rozhovor trval dve hodiny a Tuckerove grimasy sa podľa mňa do jedného roku objavia v nejakej americkej paródii, napríklad Scary movie alebo voľačo také. Chudák ani nezareagoval ani len nato, kedy Chujlo tvrdil, že za porážku Poľska v druhej svetovej môže kolaborácia Poľska s Treťou ríšou. To je také stupídne, ako keby som zrazil semafor, utiekol, a prípadnú pokutu som si zaslúžil tým, že policajti kolaborovali s výrobcom rumu.

V každom prípade Tucker skončil. Jeho interview s upírom je už teraz legendou ešte aj v Rusku, kde sa z neho otvorene smejú, hoci video dokonca koluje po kinách ako normálny hraný film, dokonca s romantickým plagátom ako z filmu Titanic (tam sa chvalabohu polovička účastníkov utopila). Na moderátora vyhlásila EÚ zákaz vstupu, čo sa mi páči, ako budú dezoláti oháňať fašizmom a cenzúrou. Teším sa na obdobie o dvadsať rokov, keď si načítam niekde na Wikipédii jeho meno a tam bude budúca kariéra zhrnutá do pár slov, proste niečo ako „dal interview s Putinom, potom ešte tri, potom umrel od hladu.“

 

Teraz si zrekonštruujeme časť rozhovoru: „Pán prezident, každého určite zaujíma, že prečo ste napadli Ukrajinu. Vyjadrite sa k tomu prosím.“

„Tucker, je to jednoduché. Na počiatku Boh stvoril svet – nemusím prízvukovať, že to bolo neďaleko Moskvy – a my sme tu boli najstarší ľudia. Na počiatku bolo slovo, preto Slovania. Je to jasné, nie? Všetci sme Slovania. Okrem Poliakov a Ukrajincov, tí nie sú Slovanmi. Ukrajinci sú nacisti, to ani nie je národ, to sme my.“

„A čo Iránčania a Kórejci?“

„Slovania jak vyšití. Ale len tí Severní, tí južní sú fašisti.“

„Dobre teda. Čo hovoríte na neandertálcov?“

„Mám k nim pozitívny vzťah, Tucker. Jeden bol aj náčelníkom generálneho štábu. Chudák Gerasimov, nech mu je atmosféra ľahká.“

„Ako sa vás týkajú sankcie zo strany Západu?“

„Vôbec, Tucker. Pýtal som sa verejnosti, či ich sankcie nejako postihli, všetci tvrdili, že vôbec a že si máme naše ajfóny strčiť!“

„Toto že tvrdili?“

„Kým nepomreli od hladu a mrazu, áno.“

„Aha.“ Tucker sa unavene nadýchne. „Čo priebeh vojny, pán prezident?“

„Všetko podľa plánu, Tucker. Vysvetlím ti za tridsať sekúnd, ako to skončí.“ (Putin začne tridsaťminútový monológ, počas ktorého ozrejmí Mongolov,  Kleopatru, trilobity a varijské vrásnenie. Trošku sa pritom prepočíta, takže trilobitov zdegraduje na bi-lobitov a Kleopatra sa podľa neho spriahla s hadom, aby konšpiračne umrela. Potom postúpi v téme ďalej, do druhohôr. „A našiel si medzi dinosaurami Ukrajincov? Našiel? No vidíš, žiadna Ukrajina neexistovala!“

„No v čase dinosaurov neboli predsa ani Rusi?“

„Tucker, ty máš teda deravé vzdelanie. Že neboli? Jasné že boli. Máš nebodaj Dinosaukrajinca? Alebo Tyrannoameričana? Alebo Brontosaupoliaka? Nemáš! Všade samý Rus! Rus a nič iné, Tucker. Čo ťa učili na tej škole?“

„Takto som sa na to pozeral...“

„Aj u Rimanov to takto fungovalo. Všetci boli Rusi. Va-Rus, Ma-Rus, iba Cézar nebol Rusom ale bol Ukrajincom, preto ho dobodali. Všetci to vedia predsa.“

„Ok pán prezident, idem hodiť na záchod T-rus.“

„Se-Rus. a nechyť tam ví-Rus.“

"Trus a vírus? Už tomu rozumiem, pán prezident..."

 Zhruba takto to mohlo vyzerať v bunkri u Puťka. My sa z toho smejeme, ale celý rozhovor sa v tomto duchu naozaj viedol.

 

 

P.S. Taký polochorý som prebral svoje rukopisy, no a našiel som stratený text k Štvrtému Aljošovi. Je to písané pentelkou na A4, takže treba to prepísať, ale možno v pondelok budúceho týždňa by to bolo k dispozícii.

No a aby som nezomrel na nedostatok kofeínu, môžete mi prispieť na kafé. Všetkým samozrejme ďakujem a cez víkend v Bratislave si vyzdvihnem koňak a knihu, pani K.G. ;)

 

https://www.buymeacoffee.com/johny1981aa

 

 

Ján Valchár

Ján Valchár

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  378
  •  | 
  • Páči sa:  45 078x

Jedna veta: chcem písať blogy o vede, technike, prírode a ekonomike. Druhá veta: máte to tu príliš komplikované, Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Anna Brawne

Anna Brawne

103 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

90 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu