reklama

Všetko podľa plánu II.

Pôvodne som nechcel písať nový blog celý budúci týždeň, ale akosi sa pod vplyvom udalostí nedalo (škodoradostný smiech).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Včera som napísal článok o aktuálnom vývoji na ukrajinskom fronte. Spomenul som neúspechy, pseudoúspechy, všimol som si zdravotný stav liliPutina aj jeho jazvečíka Šojgua a takisto som to dal do kontextu s nemenným, no predsa každý deň iným cieľom misie.

A hľa, 24 hodín sa prevalilo a blog by som musel aktualizovať. Napíšem radšej nový, kratší. A dúfam, že do zajtra sa neudeje až toľko, aby ma to nútilo písať znova.

Písal som o siedmych mŕtvych vo výskumnom zariadení v ruskom Tvere. Náhoda, domáca sabotáž alebo ukrajinská práca, to je teraz jedno. Ale: toto je jeden z piatich (!) útokov podobného razenia, ktoré sa udiali za jeden či dva dni. V Korovľove sa vznietila budova dodávateľa ruských raketových síl. V ten istý deň ako tá v Tvere. Náhoda? Nemyslím.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V Krasnodare, prakticky cez kopček od Krymu, niekto vyhodil do luftu protizáplavové hrádze. Rozsiahla časť polí okolo mesta bola zaplavená a neschodná. V Kinešme, severovýchodne od Moskvy, zhorela chemická fabrika.

Budova guvernéra moskovskej oblasti sa tiež griluje. OK. Náhoda.

 

Ruskí námorníci síce na lodi Moskva síce fajčili ale neboli, preto sa takmer všetci zachránili a práve preto, že sa takmer všetci zachránili takmer nikto nedvíha telefón. Túto logiku – pomenujem si ju Zlogika – sme si vysvetlili včera. Dnes ešte k tomu na miesto poslednej rozlúčky priplávala akási dosť stará loď ruského námorníctva, Komúna, aby tam po niečom pátrala. Vyzerá to tak, že fámy o nukleárnych hlaviciach na jej palube neboli len tak fámy. Moskva (to mesto) to popiera a vraví, že na palube jadro nebolo. Keď Moskva povie, že niekde  jadro nebolo, automaticky to beriem ako opak, aj keby mi zapierali jadrové hlavice v kufri Žiguláka. Možno ale krížnik len pašoval pre Putina botox.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Keby ste chceli vedieť, že v akých sračkách ruská armáda je, tak vedzte, že Komúna bola spustená na hladinu presne v ten rok, ako sa potopil Titanic! Je to asi jediná aktívna loď sveta, ktorá si pamätá ešte posledného cára, Mikuláša II. 110-ročná loď v službách druhej najlepšej armády sveta a zároveň Ukrajiny, to je vážne mňamka.

 

Ukrajinci vyhodili do luftu veliteľstvo v blízkosti Chersonu. Podľa informácií Ukrajiny, HnuSSi tam mali desiatky dôstojníkov a údajne väčšina pošlá nachuj. Tieto správy sa mi ešte nepodarilo overiť, takže uvidíme v ďalšie dni, koľko ruSSkých dôstojníkov dostalo infarkt alebo umrelo pri cvičení (podľa nekrológov).

SkryťVypnúť reklamu
reklama

 

Kyjevské sily odrazili niekoľko útokov na Donbase. HnuSSi sa síce chvália, že dobyli 40 dedín v danom rajóne, ale po posledných šiestich týždňoch je pre nich mediálna udalosť aj obsadenie zajačníka bez toho, aby pokapal celý regiment.


A trochu humoru na záver: poisťovne po rizikovej triede I. (akékoľvek bezrizikové

zamestnanie), II. (napríklad zvárač, šofér kamiónu alebo frézar), III. (výškový robotník) a IV. (napríklad prostitútka alebo pyrotechnik) zaviedli už aj rizikovú triedu V. (ruský generál na cvičení alebo Putinov osobný bankár).

        

 

Ján Valchár

Ján Valchár

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  182
  •  | 
  • Páči sa:  21 039x

Jedna veta: chcem písať blogy o vede, technike, prírode a ekonomike. Druhá veta: máte to tu príliš komplikované, Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

79 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

292 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu