Prečo má Informácia cenu?

Hovorí sa: ,,Dobrá rada nad zlato”. Napríklad bolo by fajn vedieť, kto vyhrá hokejový zápas, prípadne vedieť vopred, ako skončí nejaké športové utkanie, alebo dokonca vedieť aké čísla sa večer vyžrebujú na športke. Ale nie o tom je táto úvaha...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
Obrázok blogu

V našej spoločnosti, je bežným javom, že sa predávajú informácie, teda nadobúdajú finančnú hodnotu. Prečo je to tak? Keď sa človek nad tým zamýšľa zisťuje, že k tomu aby mohol jestvovať potrebuje nejaké informácie, ktoré potom predáva ďalej, respektíve ich používa. Však nie nadarmo sme sa v škole učili čítať, písať, počítať. Každé vedomosti, ktoré získame sa časom môžu stať pre nás napríklad aj zdrojom obživy, prípadne nám môžu uľahčiť život. Azda taká bežná situácia keď na skúške akurát neviete zodpovedať danú otázku. čo by ste boli ochotný za to dať aby ste to vedeli. A pritom by stačilo si len niečo o tom prečítať a podať požadovanú informáciu skúšajúcemu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Získavať informácie, môžeme z literatúry, časopisov, médií, internetu a pod. Trvá to dlhé hodiny, dni, mesiace, roky kým sa stane človek naozaj v niečom dobrý. Čas je to čo máme mi všetci ľudia spoločné. Niekto ho venuje svojim záľubám iní práci a iní učeniu. Dôležité sú otázky: Čo nám to prináša? Sme spokojný s tým ako trávime náš čas? Sme adekvátne za náš čas aj ohodnotený? Odpoveď si nájde každý sám!

Keď sa tak zamýšľam, že prečo má Informácie cenu, napadá ma jeden príbeh, ktorý vám teraz napíšem, tak ako som si ho zapamätal. Podám vám moju informáciu ;). Takže kde bolo tam bolo, niekde v Amerike pokazilo sa jednému pánovi skoro na opustenej ceste auto. Našťastie bolo nablízku čerpacia stanica tak ho tam dotlačil a oslovil pumpára, aby sa mu na auto pozrel. Pumpár bol ochotný a vravel, že sa mu na to pozrie, že on robí aj servis. Keď si auto prezrel, hneď našiel chybu, pobúchal po štartéri, ktorí razom chytil. Keď sa ho šofér spýtal, čo je dlžný, prekvapila ho odpoveď pumpára, ktorý povedal, že chce 10$. Na to šofér hneď zareagoval za udretie kladivom??? Tak to mi vystavte bloček!!! Pumpár odvetil bez problémov a blok mu na 10$ vystavil. Keď sa potom šofér pozrel na bloček, bolo na ňom napísané: 1. Udretie kladivom ..... 0.1$. 2. Vedieť kam udrieť ..... 9.9$.

Skryť Vypnúť reklamu

Z tohoto príbehu vzniklo dnes už známe KNOW – HOW. A aké je ponaučenie? Informácia má preto cenu, lebo ju druhý NEMÁ!!!

Pavel Valuška

Pavel Valuška

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu