Je čas na ďalšiu revolúciu!

Za posledné desaťročia sa v našej krajine udomácnila dobrá tradícia, že každých zhruba dvadsať rokov prejavila nová generácia svoj názor a svoju nespokojnosť revolúciou. Bolo to tak v roku 1948, 1968, 1989. Vtedy si ľudia povedali „Dosť!“ a vyšli do ulíc vyjadriť svoj názor a zabojovať za zmenu k lepšiemu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Prešlo ďalších vyše dvadsať rokov a znova žijeme v dobe, kedy nás dianie v našej krajine hnevá, kedy si z nás niektorí politici znova urobili len hlúpe stádo dojných kráv a kedy sa my máme len poslušne prizerať na úpadok morálky, práva, hospodárstva a celého života spoločnosti.

Blížia sa parlamentné voľby, v ktorým máme možnosť dosiahnuť nejakú zmenu, určiť, ako budeme žiť ďalej. Napriek tomu predpovede hovoria, že tieto voľby budú mať najnižšiu volebnú účasť zo všetkých našich doterajších volieb. Takmer polovica ľudí už kašle na to a nechce ísť voliť. Mnohí, ktorí už boli v minulosti viackrát voliť, sú sklamaní, neveria už žiadnym politikom a neveria ani tomu, že oni sami môžu svojím hlasom niečo zmeniť. Je to síce hlúpe a slabošské rozhodnutie nechať zlé veci zlými, ale dá sa to u nich pochopiť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako však možno pochopiť mladých ľudí, ktorí len získali hlasovacie právo a nechcú ho využiť? Sú nespokojní, na všetko a na všetkých nadávajú, ale pritom nie sú ochotní urobiť nič pre to, aby to zmenili. Naozaj mladej generácii už na ničom nezáleží? Naozaj je pre nich dôležité len zabávanie sa s kamarátmi, surfovanie po internete, či cestovanie po zahraničí?

Ja tomu neverím a nechcem veriť, že nám tu vyrástla prvá generácia, ktorá má všetko v paži, nemá vlastný názor alebo silu ho verejne ukázať. Mladí boli predsa vždy tí, ktorí sa najmenej báli. Tí, ktorí vždy dokázali pohnúť aj stereotypom, pohodlnosťou a zbabelosťou svojich rodičov. Študenti u nás mali úžasnú moc strhnúť davy na svoju stranu a zmiesť vždy špinu, ktorá pohlcovala túto krajinu.

Skryť Vypnúť reklamu

Preto vás prosím, všetkých mladých ľudí, ktorí majú ešte aspoň kúsok hrdosti, zodpovednosti a odvahy, vyjdite znova do ulíc! Poďte zmeniť to, čo zmeniť môžete a musíte! A keď sa vám už aj nechce tráviť celé dni na námestiach a bojovať za svoje názory, ako bojovali generácie pred vami, tak aspoň vyjdite do ulíc v deň volieb a odovzdajte svoj hlas tejto krajine a urobte ju lepšou. Zachráňte túto krajinu! Každá generácia to dokázala. Teraz je rad na vás.

Ivan Vanák

Ivan Vanák

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek, ktorý už má tohto bordelu plné zuby. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu