11. prikázanie: Otituluješ blížneho svojho ako seba samého?

Vraj "Začína to prácou". Kdeže! Pred prácou je predsa titul. A na jeho získanie sa treba najprv dostať na spravnu školu (teda okrem vyVolených-tí sa ani tým nemusia zdržovať). Takže pravda je taká: začína to už strednou :(

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Ešte som sa nespamätala z kauzy Policajnej akadémie: 29 uchádzačov bolo údajne prijatých podvodom!? Každý štvrtý! Na školu, ktorá ich mala naučiť odhaľovať podvodníkov a kriminálnikov! Na divokom východe by takýchto funkcionárov bez mihnutia oka obesili- tak ako nedávno za falšované kojenecké mlieko.
Uvedomujete si tú morálnu rakovinu??? Mladí budúci strážcovia zákona ako podvodníci už pri vstupe na školu? Všetko ste už o tom čítali - nikto ale neupozornil: a keby doštudovali, keby aj zázrakom sa stali čistými a spravodlivými- mohli by vykonávať toto poslanie? NEMOHLI- lebo boli už od počiatku vydierateľní za svoj podvodný vstup na školu. Otázka je, či deti z takéhoto korupčného prostredia svojich rodín vôbec môžu na akomkoľvek inom pracovisku odolávať korupcii?

A po policajnom predjedle prichádza manna z "K""D"H: Farizejstvo Farizejstiev: Figeľov titul:
veľa slov môže zabiť Pravdu- takže len zhrnutie:
Lekár a univerzitný hodnostár prof. Krčméry dobrovoľne prijal úlohu posúdiť akademickú prácu v cudzom odbore Sociálna práca autora Ing. Ján Figeľa, absolventa Technickej univerzity v Košiciach, odbor elektrické pohony a výkonová elektronika. A doktorát bol o integrácii "Tátokrajiny" do EÚ. Navyše mal aj desiatky utajených spoluautorov. Naopak- chýbalo mu pár desiatok strán do požadovaného rozsahu.

Páni moji, uvedomujete si, aké svedectvo ste vydali o kresťanstve a o svojej Alma Mater?
Ako sa bude teraz "Tátokrajina" pozerať na každého profesora i radového absolventa a absolventku vašej sukromnej Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety?
Neprehodnotí Európska asociácia univerzít (EUA), ktorej členom ste sa stali len vlani, svoje rozhodnutie podľa vzoru "Bubeníková"?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Katastrofou sú vyjadrenia "oponenta" prof. MUDr. Vladimíra Krčméryho, DrSc. Dr.h.c. mult.: najprv otvorene priznal, že funkcionárovi KDH dali titul vedome za jeho eurokomisárske zásluhy - čo mi znelo nádejne ako poľahčujúca prirodzená ľútosť nad hriechom mladosti. Neskôr si však už pán rektor spomenuli, že jeho škola je vlastne obeťou politických intríg vykupovačov diplomoviek. A čo teraz s rozhrešením?

Pritom ide o takú zbytočnú blamáž! Veď keď si už Figeľa silou-mocou chceli uctiť za to naše zdevastované poľnohospodárstvo a energetiku, mohli mu dať titul Doctor honoris causa - ktorý je určený presne na takéto uctievanie. A nemusela sa pracne znásilňovať dizertačka.

Miesto toho máme ďalšieho neolympijského viťúza v rade otitulovaných mien s učením obmedzeným :( Zahraničný prezident, či minister v takejto situácii podávajú demisiu. U nás aj opozičná politička o podpredsedovi parlamentu len hlesne: „Je na pánovi Figeľovi a vedení školy, aby vysvetlili, že získanie titulu spĺňalo všetky potrebné náležitosti“. Renáta Zmajkovičová, podpredsednicka parlamentu nemôže hodiť kameňom - ako som vysvetlila v kauze ne4istych policajtov. Kruh sa uzavrel?

Sotva sa dozvieme, aké výhody si škola od udelenia lacného titulu zámožnému exkomisárovi sľubovala, keď sa rozhodla riskovať, že by jej po odhaleni Akreditačná komisia mohla odobrať právo udeľovať tituly PhD! Verme, že to bola len čistá láska k blížnemu: veď keď Figelovi ku šťastiu chýbal len ten drobný titul - tak prečo mu nesplniť sen? Poteší nás, ak také šťastie sukromna univerzita rozdávala blížnym plným priehrštím?

Skryť Vypnúť reklamu

Mons. Bezák, naozaj viete, komu ste pred volbami uverili?

PS zároveň sa pripájam k univerzitnu blahoželaniu "Mgr. ZUZANKE ŠTEFEČEKOVEJ, absolventke Fakulty misiológie k získaniu striebornej olympijskej medaily v streľbe z brokových zbraní."

Vanda Rybanská

Vanda Rybanská

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som obyčajná 3D matka. Bola som šéfredaktorkou obecného spravodaja a protikorupčnou občianskou aktivistkou v samospráve. Nezávislou obecnou poslankyňou. Spoluzakladateľkou ZOMOS. Lobistkou v parlamente. Kandidátkou do parlamentu za OĽaNO v 2012. Asistentkou predsedu Igora Matoviča. Ako 47. kandidujem za OĽaNO zas. Zoznam autorových rubrík:  zdravotníctvoVláda občanovsamosprávaPolitičky, politici a politikaSpoločnosťNedeľné čítanieViera a RKCMédiávoľby NR SR 2O12

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu