Poliačik najmúdrejší na svete či len: Stratený v preklade?

Niektorí konzervatívci tvrdia, že najkompetentnejším vykladačom učenia Ježiša Krista  je pápež. Slovensko je požehnaná krajina. Nikdy sme nemali pápeža, ale máme poslanca Poliačika. On vie, čo by urobil Ježiš! Gee! Len či to dobre preložil?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (184)

Zrejme nám nie je súdené uniknúť mediálnej a blogerskej hostine na výroku neveriaceho šamana Poliačika (SAS): " ak by Ježiš Kristus sedel v tejto sále, pri tomto zákone (o registrovanom partnerstve) by hlasoval za." Aj takto sa v utorňajšej diskusii 30.10. 12 snažil - o čo vlastne? Obhájiť homomanželstvá? Zdiskreditovať ich alebo seba? Poštekliť kresťanov? ... Správnu odpoveď pozná len on.  Isté však je, že pár dní pred jeho show bol 24.10. v The Baltimore Sun zverejnený komentár s pozoruhodne náhodným? názvom " Čo by urobil Ježiš s homosexuálnymi manželstvami?" Autor D. Rodricks si v závere odpovedá: "(Takže preto) si neviem predstaviť, že by Ježiš odsúdil gejov alebo lesby, alebo kohokoľvek, kto je presvedčený, že milujúci sa dospelí - homosexuáli či heterosexuáli - majú mať možnosť zákonného manželstva."   Núkajú sa 2 postrehy:

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
  1. D. Rodricks si len "nevie predstaviť, že by Ježiš odsúdil" homosexuálne páry, túžiace po manželstve. M. Poliačik však - ako v tých starých vtipoch o Američanovi, Rusovi a SLovákovi - prebíja odvahu amerického komentátora. Neostáva pri Rodrickovych predstavách. Náš šaman presne vie, že Ježiš by dokonca sám aktívne hlasoval- a teda uzákonil - protibiblické manželstvá homosexuálov. Benedikt XVI. sa veru musí začať obávať o svoj úrad: ex cathedra sa už prednáša z Bratislavy! 

  2. všimnite si, že Rodricks nerieši len odsúdenie homosexuálov, ale pribalil k nim dokonca aj ďalšiu skupinku: "kohokoľvek, kto je presvedčený, že homosexuáli... majú mať manželstvá". Prečo? Može to byť mätúce, ale nie pre toho, kto si prečítal celý článok. Začína totiž citátmi Biblie, ktoré som od poslanca Poliačika nepostrehla:  

"13 Ak niekto obcuje s mužom, ako sa obcuje so ženou, obaja spáchali ohavnosť..."
Tretia kniha Mojžišova - Leviticus, 20. kapitola,   ale v 1. kapitole Listu Rimanom 1,32 je aj pozoruhodný dovetok: "hoci dobre poznali právo Božie, že tí, ktorí robia také veci, sú hodni smrti, nielen že to robia, ale to ešte aj schvaľujú tým, ktorí to tiež robia. " Biblia teda explicitne odsudzuje nielen homosexuálne AKTY, ale aj tých, čo také akty SCHVAĽUJú. Čo už môže byť explicitnejšie "schvaľovanie ohavností" ako hlasovať za ich schválenie a uzákonenie v zákonodarnom zbore?   Je tragikomické dodnes čítať výlevy poslancov a blogerov SAS, ktorí ronia krokodílie slzy, že parlament plytvá svojimi silami a časom na vášnivú a jalovú diskusiu o registrovaní homosexuálnych partnerstiev. Sami tento zákon predložili a pokiaľ viem, slobodne a dobrovoľne - nikto ich k tomu nenútil. S ktorým klubom rokovali o získaní podpory? Nevedli, že budú potrebovať takmer 76 hlasov? Nevedia, že ich majú 11? Nevedeli, čo káže o homosexuálnych aktoch Biblia? Zabudli, že kresťania už minule ostro vystúpili pri rovnakej prihrávke od SAS na smeč? Čakali teraz niečo iného? Alebo vedeli, ale naschvál išli na hada bosou nohou? Tak teraz je neskoro plakať, že ich vyštípal. A zvaľovať vinu na hada. To je také Hugovské ;)   SAS má predsa jasno v príčinách i následkoch. Vehemente sa ohradzujú proti obvineniam, že (len) oni sú vinní za vlaňajší pád Radičovej vlády. Nemôže byť predsa bez viny premiérka Radičová, ktorá tvrdohlavo a vedome dala o páde vlády hlasovať.   Ale potom rovnako je nefér za rozpútanie homo-vášní v diskusii viniť tých, čo sa proti návrhu SAS bránia. Výstrel do útoku bol predsa od sulíkovcov. Keby kontroverzný zákon iniciatívne nepredložili, nebol by dôvod na diskusiu, ktorú sme si nechtiac "užili".  Ktosi kdesi hovorieval: Radšej hamovať, ako banovať ;) Do SAS to asi ešte nedorazilo Po aktualizačnej vsuvke o dnešných nárekoch sa vráťme k včerajšej pointe:aj vlažnejšie citované vyjadrenie amerického komentátora vyvolalo reakcie. Ešte včera 1.11. redakcia zverejnila veľmi náučnú protireakciu jedného z čitateľov: "Ježiš by schválil? Tak počkať!"  ktorú vám vrelo odporúčam na dlhé tmavé večery.Významnú úlohu v nej hrá aj citát Svätého Písma, ktorý pripadol - akou náhodou ;) - práve na včerajšie bohoslužby: "Blahoslavení prenasledovaní pre spravodlivosť, lebo ich je nebeské kráľovstvo."

Skryť Vypnúť reklamu

Kto sú "prenasledovaní pre spravodlivosť?" Bojovníci za homo-manželstvá alebo bojovníci proti nim? To nechám zatiaľ na vás.

V presile dnešných mužských vyjadrení musím dať ešte čo najskôr priestor aj žene - ďalšej prorokyni z parlamentu, ktorá nechtiac dala návod poslancom podľa čoho sa rozhodnúť v utorok pri hlasovaní

Vanda Rybanská

Vanda Rybanská

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som obyčajná 3D matka. Bola som šéfredaktorkou obecného spravodaja a protikorupčnou občianskou aktivistkou v samospráve. Nezávislou obecnou poslankyňou. Spoluzakladateľkou ZOMOS. Lobistkou v parlamente. Kandidátkou do parlamentu za OĽaNO v 2012. Asistentkou predsedu Igora Matoviča. Ako 47. kandidujem za OĽaNO zas. Zoznam autorových rubrík:  zdravotníctvoVláda občanovsamosprávaPolitičky, politici a politikaSpoločnosťNedeľné čítanieViera a RKCMédiávoľby NR SR 2O12

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu