Rozdiel medzi Matovičom a Bugárom? Jeden Dzurinda.

S jarnými lúčmi nám vypukli povolebné tanečky. Dnes sa bude tancovať o post podpredsedu parlamentu. Víťazný SMER zdvihol latku politickej kultúry a veľkorysosti a ponúka opozícii až 2 podpredsednícke kreslá. Kto by mal obsadiť takúto reprezentatívnu funkciu a prečo? Núka sa polopatistické riešenie: prvé kreslo prvej najúspešnejšej opozičnej strane (KDH s 8,82%),  druhé druhej (Matovičovo OĽaNO s 8,55%) - osud im dokonca nadelil rovnako po 16 poslaneckých kresiel.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (25)

Kde sa vzal, tu sa vzal, predseda MOSTu si povedal, že pre podpredsednícku funkciu je ako stvorený on, lebo je skúsenejší. Skúsenejší ako kto? Ale SMER mu drukuje. A tak nám predkladajú (vraj) skúsený a dôveryhodný opozičný tandem Figeľ + Bugár.

A kde ostali fakty?

Kto je skúsený? Kto dôveryhodný? Kto opozičný?

A kde je 3 dni po voľbách Pán Volič? Ostal v štatistike:

v sobotu 4.4 milióny oprávnených voličov rozhodli, že okrem kandidátov SMERu si želajú dať správu Slovenska do rúk:

150.251 Igorovi Matovičovi z OĽaNO

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

121.414 Belovi Bugárovi z MOST-Hid!

Takže kto by mal byť druhým podpredsedom z vôle ľudu?

Zdá sa Vám byť rozdiel nepodstatný? Štatistika je neúprosná -

27.242 krúžkov je napr. hodnota lídra pravice M. Dzurindu, SDKÚ v očiach voličov.

Ak by poslanci chceli rešpektovať hlas ľudu, druhým podpredsedom NR je jednoznačne č. 150 Igor Matovič, resp. ním nominovaný kandidát za OĽaNO.

A prvým? Ak sme uznali KDH ako víťaza z opozície, môže si vybrať aj Jána Figeľa.

KeĎ sa však predsa pozrieme bližšie, zistíme, že nie je najúspešnejší ani v KDH, keďže získal len 104.002 hlasov! A keĎ ho porovnáme s kandidátmi na post 2. podpredsedu- prekvapenie je ešte väčšie: Ján Figeľ má zo všetkých 3 kandidátov najmenšiu dôveru ľudu! Takže legitímne sa môžeme pýtať - prečo by mal byť zvolený za podpredsedu?

Skryť Vypnúť reklamu

Proti najúspešnejšiemu opozičnému poslancovi Igorovi Matovičovi vytiahli argument - treba ho nahradiť Bugárom, lebo je neskúsený. Pravda je, že nebol podpredsedom parlamentu. A pán Figeľ vari bol? Naposledy vykonával funkciu poslanca NR SR v r. 2002-4! Za skúsenejšieho teda možno považovať skôr každého poslanca, ktorý ním bol v uplynulom volebnom období a podpredsedami by podľa tohto kritéria mali byť I. Matovič a B. Bugár ;)

Takže zhrnuté: Matovič nie je Sulík - ako nám demagogicky podsúva B. Bugár. Je dokonca parlamentne skúsenejší ako J. Figeľ a voličmi nadradený aj Bugárovi a ešte viac J. Figeľovi.

Skryť Vypnúť reklamu

A hlavne: I.Matovič sa opakovane funkcie verejne zriekol v prospech nášho esa! Verím, že Vás milo prekvapí ;)

A kto by mal byť podpredsedom podľa Vás? Žiadajte ho zvoliť u svojho poslanca ;)

Vanda Rybanská

Vanda Rybanská

Bloger 
  • Počet článkov:  49
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som obyčajná 3D matka. Bola som šéfredaktorkou obecného spravodaja a protikorupčnou občianskou aktivistkou v samospráve. Nezávislou obecnou poslankyňou. Spoluzakladateľkou ZOMOS. Lobistkou v parlamente. Kandidátkou do parlamentu za OĽaNO v 2012. Asistentkou predsedu Igora Matoviča. Ako 47. kandidujem za OĽaNO zas. Zoznam autorových rubrík:  zdravotníctvoVláda občanovsamosprávaPolitičky, politici a politikaSpoločnosťNedeľné čítanieViera a RKCMédiávoľby NR SR 2O12

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu