Koho pobúrilo Ficove video?

Napríklad: 1. Politikov, ktorí zneužívajú náboženstvo na svoju propagáciu. 2. Úprimne a opravdivo veriacich. 3. Kriticky rozmýšľajúcich, ktorí nemajú radi pokrytectvo a zavádzanie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (27)

Aj mňa (môžete mi spokojne prisúdiť dôvod, aký myslíte).

Ale určite nepobúrilo tých, ktorým je určené. Masám, ktorým stačí na upokojenie ich svedomia vedomie, že „veď aj ten Fico je predsa katolík." Ako to? No vyrastal v silno katolíckom prostredí, ktoré ho formovalo. Prešiel krstom, prvým svätým prijímaním, dokonca aj birmovkou. Mal starého otca, ktorý dodržoval prísne zásady kresťanského štandardu. A plnú rodinu kňazov a rehoľných sestier.

Pre 60% to stačí. Katolík jak repa. Presne ako my. Žiaden bigoťák, fundamentalista, fanatik. Žiaden farizej. Lepší ako KDHák.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Môžeme bojovať, môžeme písať pastierske listy, môžeme pochodovať. Zdá sa, že ryjeme príliš hlboko. Fico ide pekne po povrchu a zbiera úrodu.

Čo by však na to povedal Ježiš, za ktorého nasledovníkov sa pasujeme?

Možno aj toto:

Keď mu zbožní židia hovorili: „Naším otcom je Abrahám", Ježiš im povedal: „Keby ste boli Abrahámovými deťmi, robili by ste skutky Abrahámove. Vy však robíte skutky svojho otca." Nakoniec im to povedal natvrdo: „Vaším otcom je diabol a vy chcete plniť túžby svojho otca. On bol vrah od počiatku a nezotrval v pravde, lebo v ňom pravdy niet. Keď luhá, hovorí zo seba, lebo je luhár a otec lži." (Jn 8,39-44).

SkryťVypnúť reklamu

Napíše Fico aj Ježišovi, aby sa nevyjadroval?

Richard Vašečka

Richard Vašečka

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Otec, učiteľ, kresťan. Predseda poslaneckého klubu Obyčajných ľudí a nezávislých osobností.Viac o mne na www.richardvasecka.sk. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu