Pozadie vzniku dokumentárneho filmu: Prebudený – Štefánikove vlny 21.storočia_ Časť 4

Posledná - 4časť!!! Čítajte o pozadí vzniku a odhalenia súvislostí o nezávislom dokumentárnom filme slovensko tahitskej koprodukcie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Film Štefánikove Vlny 21.storočia
Film Štefánikove Vlny 21.storočia (zdroj: Mike Satori © Satori Cinema production)

Komunikácia s AVF /Minulosť

 Pavol (člen produkcie) spomína na stretnutie s audiovizuálnym fondom (ďalej AVF): „Pamätám si, ako v AVF kritizovali úplne všetko! — Chcete zo Štefánika urobiť Járu Cimermana! — Prvé zábery, ktoré sme z natáčania na Tahiti rýchlo poslali, aby videli, že sa skutočne na filme pracuje — že sa to reálne deje – okamžite skritizoval najmladší člen poroty: — Také si natočím na dovolenke kedy chcem! — Dokonca im vadilo, že sme museli znížiť rozpočet filmu asi o polovicu (sumu, ktorú sme od AVF žiadali) na úkor jeho kvality kvôli tomu, že sme nemali dostatok vlastných finančných prostriedkov potrebných na nevyhnutné krytie. Namiesto toho aby boli radi, že doslova “šetríme” financie AVF, skritizovali ešte aj toto. Skrátka ich úlohou nebolo hľadať v projekte pozitíva a pomôcť tak tvorcovi diela, ale naopak, hľadať, a čo horšie, doslova vytvárať negatíva!“

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Súčasný stav Filmu

 Faktom dnes je, že film sa mi podarilo natočiť aj bez pomoci Avf (filmový materiál je už pripravený v strižni). Momentálne je film vo fáze finálnej postprodukcie (strih obrazu a zvuku, dramaturgia obrazu, color-grading, zvuková postprodukcia a viac...). 

 A aká je teda kvalita filmu ? Pozrite si napríklad úkažku k filmu na Youtube (link nižšie) alebo na fb stránke filmu a posúďte sami... Krátky video klip, ktorý som natočil z festivalu na Markézskych ostrovoch bol vysielaný aj vo Fr.Televízii a bol súčasťou na prestížnom polynézskom medzinárodnom filmovom festivale FIFO. 

 Film nakoniec vznikal viac rokov (natáčalo sa prerušovane) ako bolo pôvodne plánované. Ale divák sa za to dozvie nie len o osude našich dvoch surferov Milana a Rastislava... Ale dostane vďaka autentickým príbehom, prehľad o reálnom živote domorodých obyvateľov na ostrovoch, ktorí odkryjú divákovi túto unikátnu kultúru.

SkryťVypnúť reklamu

Podpor film aj Ty!

Drahý čitateľ, aby film tento rok vzhliadol svetlá projektorov, potrebuje aj práve tvoju podporu! 

Sleduj preto novú kampaň na – Startlab.sk (nezisková crowdfundingová platforma pre podporu rôznych kreatívnych projektov)

Neváhaj a Zapoj sa! Tu sa dozvieš všetky potrebné, podrobné informácie, a rozhodni sa, akou čiastkou vzniku filmu pomôžeš ! LINK KU KAMANI TU!

Za Tvoju podporu budeš odmenený darom, ktorý si môžeš vybrať (čítaj viac na stránke).

ĎAKUJEM ZA VAŠU POZORNOSŤ A PODPORU A VIDÍME SA NA PREMIÉRE

Michal Vasilko Kele

Michal Vasilko Kele

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mike Satori sa narodil v Bratislave. Je známy v zahraničí a aj na Slovensku ako video tvorca - dokumenty, umelecké -inšpiratívné videá. Má za sebou štúdium na univerzite medzinárodných vzťahov v Bratislave. V neposlednom rade je aj inšpirátorom na ceste k vedomému spôsobu života - k hlbšiemu porozumeniu duchovnej podstaty človeka, poukazujúc na dôležitosť prírody a kozmu v našich životoch. Posledné roky cestoval a natáčal rôzne video projekty. Venoval sa ekologickému a samoudržateľnému spôsobu života. Jeho životnú púť nájdete na stránkach: FACEBOOK:Dicover World Around and WithinVedomý život / Premena / Motivácia INSTAGRAM https://www.instagram.com/consciousplanettribe/ Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu