,,Hlbší zmysel choroby spočíva v tom, aby sme si uvedomili, k čomu nás chce choroba priviesť. Choroba teda nie je len náš nepriateľ, ale môže byť aj našim priateľom a pomocníkom. Organizmus nám totiž chorobou naznačuje nielen to, že ideme nesprávnym smerom, že žijeme nesprávne a teda musíme zmeniť cestu na ktorej sa nachádzame. Je potrebné naučiť sa ,,reči symptómov“ ktorá je jednoduchá a podlieha stálym zákonitostiam. Len čo jej porozumieme je na nás aby sme urobili potrebné kroky k skutočnému uzdraveniu.“
,, Pozri sa na svoje fyzické telo.“ Nabádala ma učiteľka v stave uvoľnenia.
V tom okamihu som vedela že sa mi to nebude veľmi páčiť. Moje telo bolo vyziabnuté a unavené. Cítila som svoje popraskané pery a okrem toho - toľko nedokonalostí by som na sebe mohla nájsť.. Moje telo i psychika bola zrazu príliš slabá. A ešte mi akoby začala byť aj trochu zima, takže celá táto kombinácia spôsobila, že som sa začala triasť.
,,Pozri sa do vnútra svojho tela.“ pokračovala však nevnímajúc moje rozpaky.
,,Pozrieť sa do vnútra?“ pomyslela som si.
,, Uvoľni sa ešte viac, cítiš sa dobre a príjemne.“ nabádala ma.
Ako som tak vnímala svoje telo zvnútra, a ona ma sprevádzala jednotlivými orgánmi, akoby som cítila ich zvláštnu vibrujúcu energiu . Opisovala mi ich ako živé bytosti kde každý jeden orgán mal svoj vlastný život, svoju vlastnú inteligenciu a kde každá bunka chcela túžobne spolupracovať s celkom. Táto spätosť ma prekvapila, pretože niečo také neskutočné som si nikdy predtým neuvedomila.
,,Žlčník koncentruje žlč.“ povedala opäť a ja som vnímala jej hlas. . ,,Pri tom mu pomáha pečeň, pretože úlohou pečene je udržiavať hladký prietok energie organizmom. Vieš prečo máš takú smutnú myseľ? Pretože mentálne a emocionálne je žlčník zodpovedný za niekoľko vecí. Jednou z nich je schopnosť robiť rozhodnutia, schopnosť robiť úsudky a preberať kontrolu nad vecami, s ktorými prídeme do kontaktu. Kým obličky sú zdrojom vnútorného pohonu a rozhodnosti, je úlohou žlčníka, aby tento vnútorný pohon, čiže motiváciu a rozhodnosť premenil na konanie. Žlčníkové problémy vznikajú, keď je človek ustavične podráždený, alebo nevie, či môže dať voľný priechod svojmu hnevu.“ Z emocionálneho hľadiska, ak je žlčník slabý, tak je človek veľmi plachý, bojazlivý a utiahnutý, tichý, akoby potlačený, a hlavne veľmi nerozhodný, pretože mu chýba schopnosť robiť rozhodnutia. Ak je žlčník príliš silný, tak sa zase prejavuje prílišnou panovačnosťou a rozhodnosťou osobnosti.“
Ty si príliš citlivá a utiahnutá. Takže tvoj žlčník nemá tú správu energiu a silu.
,,Teraz sa pozri na svoju pečeň. Energeticky sa pečeň otvára do očí a prejavuje sa na nechtoch rúk a nôh. Čokoľvek sa deje s nechtami, deje sa aj s pečeňou – suché a popraskané nechty ukazujú na suchú a prehriatu pečeň. Mentálne je pečeň zodpovedná za kreativitu a plánovanie. Takisto zodpovedá za náhle “osvietenie”, jasné videnie do veci a nájdenie riešenia problému. Ak pečeň z energetického pohľadu funguje správne veci v živote sa ti väčšinou daria. Ak nie, narážaš na samé ťažkosti a problémy. Emocionálne pečeň vládne pocitom ako láskavosť a súcit.. Na opačnom póle sú to hnev, zúrivosť, podráždenosť. Takže ak si dlhodobo podráždená a to i bez zjavnej príčiny, znamená to, že je tvoja pečeň oslabená a potrebuje podporu.“
Pečeň hovorí, že máš problém s posudzovaním vecí. Sú záležitosti ktoré nedokážeš objektívne hodnotiť, pričom sa môžeš stavať i do role obete . Snaž sa neposudzovať, skôr sa nauč pozerať sama na seba a hľadať v sebe možnosti pokroku vo vlastnej povahe. Treba v sebe viac objavovať svoje skryté vlohy a naučiť sa vidieť pravdu. Pokiaľ objavíš že niektoré veci sú nemenné a začneš sa proti nim búriť, musíš si uvedomiť že veci môžeš zmeniť len od samej seba. Nesnaž sa hádzať vinu na niekoho iného ale postupne sa snaž dopracovať k prijateľným výsledkom. Postupný proces je pritom lepší, než ten náhly, rýchly, ktorý nemáva trvalú hodnotu....“