Choroba ako náš priateľ a pomocník - 4. časť

,,No dobre, - spýtala som sa učiteľky - ale ako môže vôbec pečeň, či iné orgány obsahovať informáciu choroby, zlých myšlienok?"

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

,,V starovekom Grécku Hippokrates a Galenos vysvetľovali systém ľudského bytia na princípe kombinácie elementov oheň, voda, zem a vzduch. Starí čínski majstri zasa používali funkciu piatich elementov, a to dreva, ohňa, zeme, kovu a vody. Pozorovanie prírody ich viedlo k vyjadreniu dynamickej sily, ktorá tvorila základ koncepcie tzv. jin jang hodnôt. Táto jednoduchá, no za to dôležitá životná energia, sa využíva k liečbe, aj vo všetkých druhoch terapií, už či ide o akupunktúru, bylinné lekárstvo alebo aromaterapiu... Jin a Jang má pôvod v dávnej čínskej medicíne a opisuje dve navzájom opačné a doplňujúce sa sily, ktoré sa nachádzajú v každej živej a neživej časti vesmíru. Primárnou funkciou jang je zohrievať, dodávať energiu a stimulovať organizmus, zatiaľ čo jin má za úlohu ochladzovať, zvlhčovať, uvoľňovať a podporovať spánok. Odpozorovali že tento princíp súvisí aj s emóciami človeka ktoré dokázali práve vďaka kombinácií elementov priradiť k jednotlivým orgánom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Živel voda predstavuje potenciál pre rast a kontinuitu života. Je zdrojom latentnej sily, múdrosti, odpočinku, ale aj plodnosti. Orgánom vody sú obličky, ktoré uchovávajú podstatu - genetický základ jedinca. Úlohou obličiek je i ovládať vodu v tele a oddeľovať nadmieru telesných tekutín a odpadových látok z krvi. Ak je obličková ,,energia“ slabá, vznikajú problémy so zadržiavaním vody – opuchy. Keď ,,niekto zadržuje vodu“ tak je akoby bezmocný. Preto podľa tejto filozofie, v obličkách sídli aj vôľa, od ktorej sa odvodzuje sila a túžba po vytrvalosti. Ak je vôľa silná, vodný element je v harmónii, sme rozhodní, prezieraví a odvážni. V opačnom prípade trpíme apatiou, netrpezlivosťou a máme pocity bezmocnosti.“

SkryťVypnúť reklamu

,,Pečeň a žlčník sú tzv. párové orgány. Ako i ostatné orgány, i táto dvojica má vzájomnú funkčnú súvislosť a preto aj  ich aktívne hodiny nasledujú po sebe.   Napr.  žlčník je aktívny od 23 do 1 hod, pečeň sa aktivuje od 1 do 3 hodiny. Ak niektorý orgán nefunguje tak, ako má, je oslabený, napr. chorobou,  automaticky sa zvyšuje aktivita orgánu fungujúceho pred ním. Tým sa tento orgán presiluje. Ak je naša pečeň oslabená, zvyšuje činnosť žlčník, ak nestíha ten nastúpi trojitý ohrievač, obehová dráha, obličky, močový mechúr, tenké črevo, srdce, slezina, pankreas, žalúdok, hrubé črevo, pľúca a znovu pečeň. Je  to dômyselný systém ochrany, ak je nepretržitý, tak telo výrazne oslabuje. Tak sa oslabujú i pozitívne emócie a chovanie človeka.“

SkryťVypnúť reklamu

,Za každou chorobou nie je nič iné, len vyjadrenie, forma nejakého ,,problému.“ Je to len jedna z možností ktoré život využíva, aby nám naznačil, že čosi škrípe, že nie sme takí akí v skutočnosti sme.“

,,Jedna moja pacientka, začala mať problémy ktoré súviseli s pečeňou. Začala totiž utápať svoje problémy v alkohole. Išlo o zamestnanie. Nespokojnosť sa prejavovala tak, že napriek počiatočnému záujmu v práci, prišlo celkom rýchle znechutenie, podráždenie. Stále bola nervóznejšia, zúrivá a podráždená, čo patrí práve k pečeni, až svoje zlé pocity začala riešiť alkoholom. Nakoniec vždy pristúpila k zmene zamestnania a takto sa to stále opakovalo. My sme však prišli na skutočnú príčinu takéhoto chovania. Pacientka mala autoritatívnu matku, ktorá ju trestala za každý zlý, či mierne horší výsledok čohokoľvek. Pritom za výsledky ktoré boli nadpriemerné ju nikdy nepochválila.  Takto  vznikol program ktorý spúšťal snahu o skvelý výkon. Lenže človek robí pravdaže aj chyby, čo táto žena nevedela prijať, preto sklon meniť zamestnanie prichádzal z obavy, že niečo pokazí a bude tak potrestaná.“

SkryťVypnúť reklamu

,,Ak neporozumieme reči a posolstvu tela alebo na ne nereagujeme, život nám pripraví ďalšie formy problémov, ktorými nás ,,vyzýva“, aby sme skúmali, bdeli, nachádzali cestu. Tak nie len telo môže byť choré, potom a choroba prejaví aj v práci, v partnerstve, v rodine, v chápaní..

Uvediem ťa do hlbšieho stavu uvoľnenia, aby si zistila ako sa začali vytvárať negatívne vzorce správania a programy a ako sa tak  začalo oslabovať i tvoje telo a orgány... pôjdeme hlbšie a ty sa pozrieš na svoje spomienky....“

lenka vdovjaková

lenka vdovjaková

Bloger 
  • Počet článkov:  85
  •  | 
  • Páči sa:  1x

kvapka z mora a more zároveň Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

INEKO

INEKO

117 článkov
INESS

INESS

107 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

141 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu