Moje stretnutie s ufónom 2. časť

,,Ste len obmedzené mäso a smerujete definitívne nikam..."

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Oponovala som - ,,ale ja mám inteligenciu, mám dušu, ktorá je inteligentná, keby som ju nemala, tak som iba hromada mäsa, všetko možné čo chceš, len nie človek. Je to moja duša čo ma oživuje. To vari nevieš?

,,Ani len netušíš čo to tá duša je. Myslíte si, že ste svedkom počiatku vývoja ľudského operenia, a do budúcnosti počítate s nejakým lietaním. Neviete nič. A o duši už vôbec nie. Fakt je, že ako potomkovia incestu akéhosi Adama a Evy, to vlastne nemôže byť žiadny zázrak. Ste jedni z najhmotnejších a od dokonalosti najvzdialenejších bytostí.

Našťastie, ja viem, že rasy ktoré dnes obývajú Zem jedného dňa zaniknú a nahradia ich čoraz dokonalejšie bytosti. Tieto zmenené rasy nastúpia po terajšej rase, tak ako táto nastúpila po iných ešte primitívnejších.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tak to som rada, že to nie je predsa len s nami také zlé.

,,Je to zlé, ani nevieš ako. Už som ti povedal že ste zlo. Na každej úrovni. Zlo podnecujete, máte zo zla osoh, želáte zlo. Nestačí nekonať zlo. So všetkých síl sa treba snažiť konať dobro. Lenže vy ste všetci sebci. Ale to vieš, nie je ťažké konať dobro bez námahy, keď to nič nestojí, prípadne – a to je ten najhorší prípad, vlastne tým že konáte akože dobre pre druhého, vlastne robíte dobre iba sebe. Len porovnaj hodnotu bedára, ktorý sa rozdelí so svojim posledným kúskom chleba a boháča ktorý dáva len svoj nadbytok. A tie vaše súboje – že vec cti. Či to vaše – musím sa presadiť a nedať sa, lebo by som neprežil...Nemali by ste viac toho vášho pohodlia. O to ide..To je iba obyčajná nadutosť a samoľúbosť. Tak aká duša?“

Skryť Vypnúť reklamu

,,Za to ale predsa nemôžeme. Za to môže Boh.“

,,Nie len že neviete čo to je duša, ale len zďaleka netušíte čo to je Boh. Vlastne vám ani nič iné nezostáva, len pri jeho opisoch postupovať abstraktne. Každý z vás má po ruke iba krkolomné frázy o trojiciach, či iných halucináciách, ale stále nič zmysluplné. Maximálne – že Boh je láska. Samé abstraktnosti a neurčitosti. Okrem toho, ako môže ktosi v niečo veriť, keď ani nevie v čo verí? To je vaša výsada. Plné ústa iných mŕtvych zvierat k tomu akéhosi Boha na kríži a ani neviete o čom tliachate...

lenka vdovjaková

lenka vdovjaková

Bloger 
  • Počet článkov:  85
  •  | 
  • Páči sa:  0x

kvapka z mora a more zároveň Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu