Bratislavská vychytávka

Nemá ani 7 km. Z ľavej strany ho tiesnia Devínska kobyla, Švábsky vrch a Jezuitské lesy. Z pravej ho od hlavného toku oddeľuje ostrov Sihoť. Karloveské rameno je ideálne pre rodinné mini-splavy s deťmi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pozrite si video tip na pekné rodinné popoludnie v bratislavskej prírode. Zoberte čln, deti, piknikový košík. Enjoy!
 Po iné roky bolo Karloveské rameno splavné prakticky len na jar (alebo po povodniach). Dunaj v Bratislave musel byť aspoň 340 cm hlboký, aby sa rameno dalo zísť. Alebo vypádlovať proti prúdu :-) To len tak mojím odhadom.

Tento týždeň ukončili sprietočňovanie Karloveského ramena. Po prehĺbení dna by rameno malo byť splavné celý rok. Uvidíme.

Ja som si to splavil dnes, keď bol Dunaj dosť vysoko, tak odhadnúť splavnosť za nižšieho stavu si netrúfnem.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Auto som zaparkoval pri Botanickej záhrade. Nasadol som na bus (č. 28 alebo 29) smer Devín. Po 7 min. som vystúpil na zastávke Nový kameňolom. Po pravej strane smerom do mesta sa od cesty odkláňa neudržiavaná miniasfaltka. Ňou som za 10 minút zišiel k pieskovej pláži ideálnej pre nalodenie. To je začiatok ramena. Skončil som na jeho konci o 6-7 km ďalej v krčme Mark Twain v Karloveskej zátoke.

Tomáš Velecký

Tomáš Velecký

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Nesedím pred telkou, sedím v kajaku.Nechodím do krčmy, chodím do hôr.Nefičím na imidži, fičím na bajku. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu