Dvaja Bratislavčania v Tatrách

Iná mentalita, prízvuk na druhej slabike, krásne hory. V nasledujúcom blogu popíšem skúsenosti z pobytu dvoch Bratislavčanov v Tatrách. Blog nech je návodom tým, ktorí chcú prežiť (peknú dovolenku) s deťmi bez iných dospelých.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Mama mala v práci ťažký týždeň, tak sme išli radšej do Tatier.

Tatry ako kulisa.
Tatry ako kulisa. 

Cesta
Hneď od začiatku sme vedeli, že mimo ulíc a nákupných centier to nebude jednoduché. Pripravení sme boli na čokoľvek. Aj na to, že exotika východu sa začne už za Sencom.
Veľký, asi 100-tisícový mercedes si to 110-kou šinie v ľavom jazdnom pruhu. Dva pravé sú prázdne. EČV (tak sa po novom volá ŠPZ) sa začína písmenami "TV". Hladové doliny sa teda prejavujú už tesne za Bratislavou.

Nitra, Donovaly, Tatry. Nerozumiem, prečo poľské a rumunské kamióny ešte na hraniciach radšej nenaložíme na vlaky a neprevezieme ich bez toho, aby ničili cesty a zdržiavali iných účastníkov. Áno, táto myšlienka mi napadá na Donovaloch.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zakotvili sme v hoteli International. To je vo Veľkej Lomnici, v golfovom rezorte Black Stork. Golf síce nehráme, ale vyhovuje nám rozsah a kvalita služieb.

Kľúčom je motivácia.
Kľúčom je motivácia. 

Túry
"Ocko, bolia ma nožičky." Tak takéto buričské vety treba ignorovať. (Bičovanie sa od čias vzbury na Bounty neodporúča.)
Ideálne je striedať turistické a zážitkové dni. Karolínka má 5, reptať zvykne všade. Odporúčam výlet z Hrebienka na Zamkovského chatu. (Od 5+). A dali sme ešte z Bielej Vody na Brnčalku - Chatu pri Zelenom plese. (6+, pre tú moju, päťročnú to bolo fakt že na hranici síl.)

Pravidelná pauza.
Pravidelná pauza. 

Doplnkový program
Deti, nech na túre od únavy hoci aj zmierajú, sú v hĺbke duše terminátori. Po túre ich treba znova zabaviť. Mne sa osvedčil bazén. To bol jeden z atribútov výberu hotela. Ale veľmi dobrý bol aj miestny WildPark, tam dávali deťom do rúk korálovcov a škorpióny.

SkryťVypnúť reklamu
Po túre
Po túre 


Ale pozor, treba dbať aj na osobnú psychohygienu. Kým dieťa večer pobehuje po bare, netreba zaháľať. Takisto treba využiť každú príležitosť na prehodenie pár slov s dospelými okoloidúcimi.

Hlavne pohoda.
Hlavne pohoda. 
Tomáš Velecký

Tomáš Velecký

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Nesedím pred telkou, sedím v kajaku.Nechodím do krčmy, chodím do hôr.Nefičím na imidži, fičím na bajku. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu