Na splav mestskou hromadnou

Odvezieš ma? Prídeš po mňa? Netreba! Vtrepať sa s člnom a pádlami do busu je výzva, ktorá sa neodmieta.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Plastový kajak v lodenici, nafukovací v pivnici. Aj s tým druhým sa dá príjemne previezť po práci. Problém je, že len dole prúdom, čiže východzí bod je iný ako cieľový. Auto teda nepomôže. A keďže ísť na splav taxíkom sa mi zdá príliš panské, riešením je MHD.

Do Bratislavy zhora
Volím dva varianty. Z Hainburgu alebo z Devínskej Novej Vsi. Do rakúskeho mestečka jazdí spod Mosta SNP bus č. 901. Cestovné 1,50 €. Jazdí to každú hodinu o XX:20 hod. Cesta trvá zhruba 20 minút, ďalších 5 min. chôdzou k Dunaju. Prístup k vode je veľmi pohodlný. Viď video:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Do Devínskej sa zvyknem dopraviť busom č. 20. Vystúpim na zast. Milana Marečka a odtiaľ pešo k brehu Moravy. Prístup k vode nič moc. Ak sú komáre, tak pri nafukovaní v tôni na brehu ich vždy pekne nakŕmim.
V obidvoch prípadoch sú to dve hodiny do Karloveskej zátoky VEĽMI pohodlným tempom. Odporúčam záver jazdy prejsť Karloveským ramenom. Ak je na vodočte v Bratislave viac ako 340 cm, prejdete ho.

Z Bratislavy dole
Ten, kto sa v Bratislave nezastaví, prípadne v nej len štartuje, nech sa drží zaujímavejšieho pravého brehu. Za posledným, Prístavným mostom po pravej strane môže zájsť do niekoľkostometrového mŕtveho Ovsišstkého ramena. Vodáci to tu volajú aj Lido zátoka (pláž Lido bola ale medzi Starým mostom a dnešným Mostom Apollo). Človek by nepovedal, že v Petržalke je prales, kačky, korytnačky... Pomedzi rákosie sa dá predrať, viď foto:

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Pod ramenom na hlavnom, toku prúd slabne a na záver treba prepádlovať k vodnej zdrži Hrušov. To je tá, kde je Danubiana. Odtiaľ chodí bus (zast. Čunovo - priehrada). No len zriedkavo. Každú hodinu o XX:06 hod. Odporúčam pár sto metrov preniesť sfúknutý čln do dediny Čunovo. Odtiaľ chodí bus častejšie.
Pre ambicióznejších sa dá zdrž Hrušov preniesť do starého koryta Dunaja. A odtiaľ ramenami znova člnom buď do Vojky alebo Dobrohošti. Prípadne do Rajky. To je dedinka v Maďarsku a s Bratislavou ju spája bus číslo 801. Jazdí každú polhodinu XX:00 a XX:30 hod. Pozor treba prestúpiť na 91-ku.

Ahooooj!

Tomáš Velecký

Tomáš Velecký

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Nesedím pred telkou, sedím v kajaku.Nechodím do krčmy, chodím do hôr.Nefičím na imidži, fičím na bajku. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu