Pražská smažka a bratislavský skinhead

Ipeľ (to je meno) prišiel z Prahy s novým účesom na Počiatka. Dokonale zhmotňuje​ predstavu štamgasta trojposchodového budapeštianskeho techno pajzlu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ja som na tom horšie. Môj účes mi robí imidž vodcu bratislavskej bunky čoraz populárnejšej stredoslovenskej politickej strany.

Naposledy sme sa videli pred mesiacom v Budapešti, kam sme doplávali po Dunaji. Dnes máme pred sebou prielom Váhu pohorím Malá Fatra.
RNDr. Iľko, SHMÚ.sk aj Apple Inc. trvajú na tom, že von neprší a je polooblačno. Leje ako šialené. Až na poludnie sa od juhu trhá oblačnosť, narýchlo zháňame náhradné pádlo (jedno sme totiž utopili ešte v Maďarsku). Na vodu sadáme vo Vrútkach za Móricovymi ŽOS.

Paradoxne, zmáčal nás už rýchly zjazd prietokom cez mini-hať hneď za ŽOS-kou. Asi 50 metrov po štarte. Po kilometri, pod diaľničným mostom D1 vchádza rieka do prielomu medzi hory.
Malá Fatra je tretím* najvyšším slovenským pohorím. Váh ju rozčesáva na východnú Krivánsku a západnú Lúčanskú časť. Tomu zodpovedá rýchly tok. Pekné pereje nenechajú jedno oko suché. A nielen to. Zisťujeme, že voda v kajaku sa rýchlo zohreje - nemá význam ju vylievať a čeliť záplave čerstvej ľadovej rieky z koryta.

Perej Margita, perej Besná, Starý hrad, hrad Strečno. Dve hodiny na vode. Pivo za 90 centov. Krásne popoludnie. Pripájam video z rýchleho splavu. (Pereje som nenahral, vtedy som pádlom štuchal Ipľa do obličiek, aby poriadne pádloval.)
 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Veľmi sa teším na dokončenie diaľnice do Košíc. Nie že by som mal v pláne toto určite krásne mesto kdesi na východe navštevovať, ale súčasťou D1-ky bude aj tunel Višňové. A z cesty pri Váhu medzi MT a ZA zmizne väčšina premávky. Tá dnes pôsobí rušivým dojmom pri vodnej turistike.

*Malá Fatra je tretím najvyšším slovenským pohorím, ak sa zdržíme členenia Tatier na Západné, Vysoké a Belianske.

Tomáš Velecký

Tomáš Velecký

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Nesedím pred telkou, sedím v kajaku.Nechodím do krčmy, chodím do hôr.Nefičím na imidži, fičím na bajku. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu