Identita Ježiša Krista

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ešte pred nedávnom boli Vianoce, keď sme si pripomínali narodenie Ježiša Krista. Existujú všakokrem Biblie aj ďalšie historické záznamy o tom, že J ežiš skutočneexistoval?
Pozrime si niektoré z nich. Cornelius Tacitus (55 - 120 n.l.) bolpovažovaný za jedného z najväčších historikov starého Ríma. Napísal oNerovi:
Ani ľudskou pomocou, ani darmi cisára, ani obeťami na uspokojenie bohovsa nedala vyvrátiť zlá zvesť o tom, že požiar bol založený z rozkazu.Preto Nero, aby všetkému urobil koniec a utíšil reči, obžaloval iných ztohoto zločinu a trestal ich najkrutejšími mukami – tí, ktorí boliľudom nenávidení a boli nazývaní christiáni. Pôvodca toho mena,Kristus, bol za vlády Tiberia popravený prokurátorom Pilátom z Pontia.Aj keď na okamžik bola potlačená, táto povera vybuchla s novou silou,nielen v Judsku, odkiaľ pochádza, ale i v Ríme, kde sa zbiera z celéhosveta zlo a ohavnosť“ (Annales 15,44,2n.).
Aj Flavius Josephus, židovský historik (38 - 100 n.l.) napísal oJežišovi vo svojej knihe "Židovské starožitnosti" že Ježiš bol múdrymuž, ktorý robil prekvapivé činy, učil mnohých, získal nasledovníkov zradov židov a grékov, že sa verilo, že Ježiš je Mesiáš, bol obvinenýžidovskými vodcami, odsúdený Pilátom k ukrižovaniu a domnievalo sa, žebol vzkriesený.

Veronika Farkašová

Veronika Farkašová

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ahojte, volám sa Vera a moja najlepšia kamarátka ma volá Berenise (zvyk,od 3.ročníka na zs). Zbožnujem psov, chovám 2- rotvajler a maltézsky psík, mám 16 rokov :) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu