Každý v Bratislave si myslí, že je lepší ako každý v Bratislave vol. 2

Nasledujúci článok je plný odporných sarkazmov hejtu a irónie. Bez zmyslu pre humor ho rozhodne nečítaj ďalej. Prinášam ti s úvodnou zvučkou smotánky a šibalskými anekdotami Eriky Judíniovej ďalšie 2 tipy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Nasledujúci článok je plný odporných sarkazmov hejtu a irónie. Bez zmyslu pre humor ho rozhodne nečítaj ďalej. Prinášam ti s úvodnou zvučkou smotánky a šibalskými anekdotami Eriky Judínyovej ďalšie 2 tipy, s ktorými urobíš v našom veľkomeste tú povestnú dieru do sveta. Všetko som si stihla osvojiť do jedného týždňa od vylodenia sa na autobuske, takže tomu zároveň udeľujem pečať "dis is ríl".

Ako byť prvotriednym ignorantom, ako sa orientovať, zapadnúť a rozpoznať fejk. Ako nepustiť nikoho k slovu a ani na prechode, ako pôsobiť hrozne intelektuálne, inteligentne a zároveň zorientovane a luxusne, aj keď ti zatiaľ z výplaty došli len straváče. Takže tí, ktorí sa sem chystáte a máte hlavinky plné očakávaní a schránku plnú odkazov od mamky, aby ste po 21hodine nevychádzali von a nosili vo vrecku kaser a mali v rýchlej voľbe iba ju a políciu, ste na správnej adrese. Takže len čo si dáte rezne z batohu do chladničky a budete 15minút obdivovať sofistikovaný výhľad z okna na o niekoľko metrov ďalej stojaci panelák s 827 balkónmi sa začítajte do druhého úplne free download traileru.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

3. rovnako dôležité pravidlo je NIKDY a NIKDE a na NIKOHO nezízať.

Vysvetlenie: áno, dnes je doba, kedy sa zmäteným ľuďom v undergroundových cool bystrách na Živnostenskej ulici papajúcim bio raw free gluten kúsky sadrokartónu hovorí hipster, ale to rozhodne nieje niečo, na čom si vyočíš oči. Tu ťa čakajú iné pútače pohľadov, ktoré si určite v Hornej Lehote nezažil a to ber do úvahy aj tú bujarú žúrku v najbližšom "akože meste", kde si videl dve baby v podstate len v opasku túliť sa k tebe, keď hral DJ Bobo v dvetisícštvrtom. V Bratislave nieje problém stretnúť babky vekovej kategórie 75 - až smrť v bielych legínach a halenke, ktorej chýba minimálne hektár látky. Môžeš tu stretnúť mužov v sieťovaných tielkach s výstrihom po panvové kosti lebo vraj toto je in. Dá sa tu spozorovať aj ten typ žien, ktoré vytrvalo už 10rokov odmietajú priznať, že už nemajú 39 a tak chodia s dcérami šopovať zásadne do New Yorkeru. Preto nieje nič výnimočné, že stretneš na deckom ihrisku drzé dievčatko v šatách, ktoré si videl včera v Auparku na jednej postaršej tragédke. Ďalej sústredene neskúmaj mužov s ľadvinkami a v rifľových trištvrťákoch, mamičky na prechádzke s kočíkmi v handrách ako z klipu Las Ketchup. Nečum na zmachlené šiestačky, aj keď tie si to pravdepodobne vyložia ako flirt a nenápadne si skontrolujú, či im netrčí z podprdy ponožka.

SkryťVypnúť reklamu

Ako toto pravidlo uviesť v praxi: rútim sa lahko podpriemernou rýchlosťou z dúbravky do mesta v električke a nenápadne repujem Majka Spirita, ktorý mi hrá v slúchadlách. Na ďalšej zastávke nastúpil odporne vysoký muž v rifľovej sukni. Áno, my z Ba vieme, o koho ide... Každopádne si sadol oproti mne a tak som si dala slnečné okuliare, aby som ho mohla skúmať úplne nerušene. Vypadal dosť nevľúdne, ale mne zrovna Majk Spirit radil, že nemám súdiť. Polemizovala som v duchu o tom, prečo má sukňu a ktovie, aký má život, či zažíva niečo zaujímavé a či sa sprchuje kolenačky. Sem tam sa mi zdalo, že tuší ako ho sledujem a tak som občas otočila hlavu niekam inam, veď som predsa videla Muži v čiernom, viem ako sa správať nenápadne. Vystúpil a ja som v tej chvíli na neho zabudla, lenže on obišiel električku, prišiel až tam, kde som sedela a prilepil na okno svoju ruku a ukázal mi fakera. Vravím si kaser mám, lenže do výšky sa blbo strieka. V duchu sa preklínam, prečo som vždy prepla film so Segalom a Tomim Leem či Chuckom Norrisom. Takže nikdy na nikoho nečum, inak mu budeš musieť v sebaobrane ostriekať ciferník.

SkryťVypnúť reklamu

4. rozhodujúci tip je, ako rýchlo a ľahko spoznávať ľudí.

Vysvetlenie: pamätáš na tie časy, keď o pol 8 večer dávali Priatelia a ty si tajne dúfal, že raz bude tvoj život presne taký? Budeš mať svoju bandu v byte cez chodbu s max 6 zaujímavými ľuďmi? HONEY PLEASE! Bratislava predsa nieje štúdio Warner Bros tak si utri slzičky a reálne si to rozoberieme. V každej bande tunajších končín je zaručene jeden kus chalana, ktorý večne hulí a keď sa vraciaš z práce, vždy ti napíše aby si mu kúpil 3 horalky. Ďalej je tam chalan, ktorý spáva so všetkým čo má krvný obeh a večne sa ťa vypytuje na kolegyne a kedy si to rozdáte. Potom je tam chalan, ktorý by ti dal aj posledný nanuk a ty mu vždy hovoríš, že je najlepší kamoš. On len čo doplačká a prestane si klásť básnicku otázku prečo skončil vo friendzone to celé za 17sekúnd pochopí, keď mu dopne, ako ti pred dvoma rokmi inštaloval windows v tričku tatka šmolka v obleku darth vadera. Tiež tam je baba, ktorá večne spadne do vtáčej pasce vychýrenému čurákovi a potom ti nad fľaškou vína za 3,20 rozpráva ako jej vylepil ale ona ho hrozne miluje a sľúbil jej, že piaty krát to už neurobí. A pre správnu rovnováhu je tam nejaká drzá, ironicky sarkastická baba, ktorá ťa odfajčí a tebe to dopne až na druhý deň. Takých ľudí treba hľadať rozvážne a nenechať to na náhodu. Lebo keď ťa zrazu osloví milá baba alebo muž niekde pri Technopole na zastávke alebo pred poštou a vypytuje sa na tvoj život a smerovanie, tak to je zlatko na milión percent jehovista.

SkryťVypnúť reklamu

Ako toto pravidlo uviesť v praxi: začni úplne triviálne a len čo sa obuvákom dostaneš do push upky choď napríklad do vychýreného mierne zničeného na interiér skúpeho študentského baru Elám. Daj si na bare namiesto jemne perlivého syfóniku s kvapkou bio citrónu pohár vína a smelo sa poobzeraj okolo. Jasné, že príde 84 chalanov s otázkou či a prečo si tu sama. Ak si chalan tiež si zvoľ intelektuálne nenáročné bojisko a oslov pár báb s pivkom v ruke. Alebo sa vydaj do Alizé a ak ťa pustí vonku stojaci mastodont, ktorý svoju prácu berie smrteľne vážne lebo pomimo nej učí a zároveň je aj rektor na slávnej SBS fakulte v odbore mrteprofi biletár, tak aj tam sa dá zabaviť. Hlavne si kontroluj hladinu alkoholu v krvi, aby si na zaujímavé a sem tam nemiestne otázky nereagoval ako Mečiar na otázky o Elektre. Tiež sa odporúča si nejakú zvoliť, aby si ľahšie zaujal a rozprúdila sa konverzácia hlbšieho zmyslu, ako len kecať o tom, že hrá fajn hudba a babenka pije len virgin mochitko lebo má zajtra písomku z vlastivedy a tiež odovzdáva projekt na prírodovedu o horninách a nerastoch. Proste si pár fajn ľudí nájdi, s nimi sa tá diera v Bratislave ľahšie vyseká.

Veronika Martincová

Veronika Martincová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Obyčajné dievča, ktoré za nič na svete nepriznáva existenciu lásky. Miluje iróniu, cigaretu vo vani a mužské ruky. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu