Nemáte toho už dosť ?

Písmo: A- | A+

Malé zamyslenie čo sa deje pod rúškom pandémie a pre strach z infekcie nemáme čas uvedomiť si, čo sa deje okolo nás.

Nedávno v médiach zaznela výzva žilinskej nemocnice smerom k obvodným lekárom a ministrovi zdravotníctva, ktorá vyzývala obvodných lekárov ,aby sa vrátili do svojich ambulancií a začali pracovať. Situácia je taká komplikovaná , že chorý človek sa k svojmu obvodnému či rodinnému lekárovi ani nedostane.

Mnohí z nich sú doma, neordinujú, lebo údajne majú strach pre COVIDom. Lepšie prípady prídu na zopár hodín do ambulancie, ale pacienta do nej nepustia, lebo ak má teplotu ,tak može mať COVID ...

 Zabudlo sa už, načo obvodný lekári prisahali ? Akým právom sa správajú , že majú strach chorého pacienta alebo pacienta s teplotou ošetriť ?

Kde je slávny Úrad na dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ? Prečo nekoná a tíško vyčkáva ?

 Česť a sláva obvodným lekárom, ktorí aj v čase epidémie ordinujú a ošetrujú svojich pacientov. Je ich málo ale existujú.

Z ekonomického hľadiska sa však lekárom, ktorí neordinujú vodí dobre. Dostávajú svoj paušál aj keď nevykonávajú žiadnu činnosť. (doteraz mi nie je známe, že ich platby sú znížené ).

 

Podobná situácia platí aj pre lekárov špecialistov. Časť z nich robí a plní si svoje povinnosti a časť svoje ambulancie zavrelo.

Rozdieľ je iba v platbách. Ak špecialista neordinuje , nesplní limit - nedostane peniaze. Pre tento dôvod nikomu nie je lepšie, ako obvodným lekárom....paušály prichádzajú a prácu neodvádzajú .

 Nemocnice so svojimi politicky dosadenými riaditeľmi, zmenili nemocnice na pevnosti, kde sa pacients teplotou skoro nedostane.Všetko sa povýšilo na boj proti COVIDu a zabudlo sa na ostatných chorých.

 Nepatrím medzi negativistou, čo podceňujú infekciu, ale myslím si, že aj počas infekcie bežný život sa nesmie zastaviť. 

Musíme dodržovať všetky preventívne opatrenia a pokračovať, aj keď v obmedzenej miere s bežnou činnosťou.

Inak pravidlá o prevencii a včasnom záchyte nádorových ochorení sa stávajú iba prázdnymi rečami.

Je mi ľúto ak niekto z občanov SR práve v čase COVIDu má podozrenie na neoplastické ochorenie. Už sa všeobecne vie, a v odborných kruhoch sa o tom hovorí, že záchyt neoplastických ochorení je oneskorený a čas do operácie pacienta sa predlžuje.

Gastronómia v čase COVIDu bola zrazená na kolená a bude veľmi ťažké pre gastronómiu zotaviť sa z tohto faktu. Ale na druhej strane, štátny zamestnanci, ktorí pracujú s veľmi obmedzeným režimom dostávajú plný plat. Polícia v úradnických činnostiach pracuje veľmi redukovane a česť policajtom v teréne, ktorí sú vyťažení nad mieru.

Dnes sme doniesli na súd správu o spravovaní majetku nášho postihnutého syna. Manželka bola odmeraná či nemá teplotu a úradníčka otvorila okienko asi na 2 cm. Ledva sa pretlačila obálka so správou. Nebolo možné ani úradničke povedať ,o čo sa vlastne jedná.

Tvárila sa ohrozene a znudene zároveň. Čakáme na jedno súdne konanie, ale súdy nekonajú pretože je COVID. 

Nestíhali už pred COVIDom a som zvedavý čo budú robiť po ňom a okren toho ako sa zdá, je ich početne aj o niečo menej....

 Čestní zamestnávatelia, ktorí neprepustili svojich zamestnancov a nemôžu pracovať, sa prakticky stále zadlžujú voči štátu a poisťovniam, nebudú prakticky nikdy odškodnení od štátu, pretože štát si určil podmienku aby zamestnávateľ nebol zadĺžený voči štátu ....

Systém odškodnenia je tak dokonale vymyslený v neprospech zamestnávateľov, že lepšie by sa ani nedal.

Premiera máme hraničného psychopata s neuspokojeným egom, ktorí chce za za každú cenu dokázať, ako celoplošné testovanie je významné, pritom je zaujímavé, že v iných krajinách žiadneho "génia" nič také nenapadlo. Len toho nášho .......

Obklopil sa skupinou pseudoodborníkov, ktorí mu pritakávajú a odobrujú jeho scestné myšlienky.

Ja si len želám , že ak bude mať niekedy zdravotné problémy,napríklad hemoroidy, dúfam že bude hladať radu u ministra obrany.

Vakcín z EU sme dostali málo, tak ako ostatné štáty. S tým sa nedá nič robiť, ale miesto toho, ako hľadať vakcíny pre občanov SR, míňame peniaze na celoplošné testovanie.

Začínam mať toho naozaj pokrk !!!

Viem, že napísaním tohto blogu sa asi nič neudeje, ale aspoň sa mi uľavilo. Ale aj tak by som si želal, aby odvodným lekárom, štátnym úradnikom a sudcom zredukovali plat.

Najlepšie by však bolo a to je aj realizovateľné , aby všetci začali poriadne pracovať a nevyhovárali sa na COVID !!!!

 

 

 

 

 

Skryť Zatvoriť reklamu