Perličky z Dubaja - ALKOHOL

Ňegde alkohol neňi metla ludstva...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Iba jeden z mnohých „inostrannych“ taxikárov, s ktorými som hovoril počas jázd po Dubaji a okolí, navštívil Európu a jeden dokonca len Slovensko, pretože má na Slovensku priateľa. Ten sa ženil a tohto egyptského kamoša pozval na svoju svadbu. Zabudol som už, kde presne, no kdesi v okolí Žiliny. Nie na východ, pochopíte, prečo to zdôrazňujem. Toho „európskeho“ cestovateľa skutočne fascinovala naša príroda, zeleň, kvety, rieky, hory, lúky,... Ten „Slovák“ sa v rozhovore so mnou interesoval o náš alkohol, ktorý, ako vieme, je podľa Koránu prísne zakázaný. Že vraj aké najväčšie percento alkoholu má náš šnaps, ktorý druh je najsilnejší? Pýtam sa prečo ho práve toto zaujíma? No, na svadbe si pripil na zdravie mladomanželom domácim truňkom a dodnes deň mu v spomienkach z úst šľahajú pekelné plamene. Čudoval sa, že svadobčania tieto hard drinky pili celkom bezbolestne jeden za druhým. Počítam, že Slovák tomuto nešťastníkovi mohamedánovi poslednú opičiu fázu neúmerného pitia nášho chlastu  zatajil. Trochu exibične  a chválenkársky som chlapíka vo svojej odpovedi zavádzal, keď som mu vysvetľoval, z akých všetkých možných druhov ovocia sa u nás pálenka bežne destiluje a ako sa nastavuje jej koncentrácia miešaním s vodou. Keď som tvrdil, že štandardne na 51 až 52% etylalkoholu, nechcel mi veriť. Samozrejme doplnil som informácie aj o víne, likéroch a pive. Úmyselne som nezverejnil TTÚ o Tatranskom čaji. Zakontroval som tým, že keby navštívil východ našej krásnej krajiny (kde je práve teraz neďaleko vojna, čo som stále každému donekonečna mnohokrát opakoval), uveril by, ako náš boj so zlým alkoholom nemožno vyhrať, alkohol je neporaziteľný ako ich viera, ale ako u nás na východe remizovať s ním možno.  Z taxíka som vystúpil s veľkým uspokojením, že ja, konkurenčný veriaci, kresťan – opilec, som aspoň čiastočne nahlodal a zasial semienko pochýb do mysle alkoholom nepoškvrneného ortodoxného moslimského veriaceho. Prosím, nech mi Veľký Alláh, v záujme demokracie a pokroku,  odpustí!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Poznamenávam ešte, že belgický direktor Mr. Fillip kuchyne a jedálne na našom hoteli moju placačku s 52%-nou slivovicou ako dar zobral bez akýchkoľvek ideologických a náboženských predsudkov.

Štefan Vidlár

Štefan Vidlár

Bloger 
  • Počet článkov:  775
  •  | 
  • Páči sa:  1 283x

Emeritňí Doc. Ing. Štefan Vidlár, CSc. alias dedo Pejo, rodák z Holíča ze severňího Záhorá (70, 176, 120, 630 – vjěk, výška, váha, dúchodek v euro), odejdúc na penziju z Prešporku žit na Záhorí tentokrát s ozajstnýma zvírencama, aby mu čekáňí na pravdu Boží lachší ubíhalo, insitňe píše a veršuje vážňe aj ze srandú s chybama v zmuchlanej Záhoráčťině a ňekedy aj po slovensky. Politická satira mu neňi cuzí. (Sem tam pridá aj fotku.) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu