Perličky z Dubaja - SAFARI

SAFARI v SAE

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Na púšti (kamennej) som bol iba v Izraeli, na úžasnom to poznávacom zájazde po stopách Krista. Interesovala ma, pochopiteľne aj púšť v Arábii. Pôvodom vytvorená zvetrávaním skalnatého podkladu. Piesok je tak jemný ako púder, vietor sa s jeho molekulami pohráva a vytvára neustále sa meniacu úchvatnú scenériu dún. Máte ho napokon všade  a ešte aj večera boli, hoc po osprchovaní, „ustrice na piesku“.

 

sunset
sunset (zdroj: dP)

 

 

Zajazdiť si po dunách, vychutnávať šmyky, zrýchlenia a brzdenie, gejzíry a prudké hrabania v piesku, ostré zákruty, kopčeky, zjazdy,  neprevrhnúť sa, je skutočný adrenalín. Mal som tú česť. Je pravdú, že Fitipaldy ze Záhorá, kerý si občas na starém Fordze Rejndžri jezdzí zablbnút na záhoráckcýh pískoch má istú výhodu. Šak málogdo ví, že na Záhorí nad Búrama na kopečku, gde stójí kostelík zasvjecený Máriji Magdaléne, neňi žádný malokarpatský vápencový kopeček, ale naozajstňí veliká duna. So also.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

to nejsú písky na Záhorí
to nejsú písky na Záhorí (zdroj: dP)
Štefan Vidlár

Štefan Vidlár

Bloger 
  • Počet článkov:  778
  •  | 
  • Páči sa:  1 302x

Emeritňí Doc. Ing. Štefan Vidlár, CSc. alias dedo Pejo, rodák z Holíča ze severňího Záhorá (70, 176, 120, 630 – vjěk, výška, váha, dúchodek v euro), odejdúc na penziju z Prešporku žit na Záhorí tentokrát s ozajstnýma zvírencama, aby mu čekáňí na pravdu Boží lachší ubíhalo, insitňe píše a veršuje vážňe aj ze srandú s chybama v zmuchlanej Záhoráčťině a ňekedy aj po slovensky. Politická satira mu neňi cuzí. (Sem tam pridá aj fotku.) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu