Mezi Valentínem a MDŽ

Na svätého Valentína, láska k žene že by iná? Pre mnohých to bude drina, komercie že by vina?  Podľa vzoru z Ameriky, kotkodák aj kikirikí. Z výkladov sa na nás škeria srdcia, čo sa nimi láska meria.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Mezi Valentínem a MDŽ

Aj já sem podlehel valentínskému ošálu a potem, co stará mama odešla do „vječných lovišť“ na kuťe, na prázdný kuchynský stúl sem ze šeckých koreňiček, cukerňiček a po ruce pohárkú vyskládal obrys krásného velikého srdéčka. Prvoplánovo v náďeji, že ju to poťeší ket ráno prvňí vstane a potem aj nadálej to se mnú jakš takš vydrží a druhoplánovo, že ty špécije í napovjedzá, že nech pokračuje f tem perfektňím vyváraňí dobrot pro mňa. Lebo jak víme, láska ide ces žalúdek a dobré jídlo je sex starcú. Úmyselňe sem ráno čekal, kým stane prvňí a jaká bude z její strany roscícená reakcija. Ňic. Stúl uprataný, raňajky ňic moc, tak sem nevydržal a sa pýtám, že de má to valentíské srdéčko? Jak Sládkovič ríká, že: V hruďi, Pejko, v hruďi. Bylo mi to čudné, no neríkal sem ňic. Treba poznamenat, že já často večer, ket odejde spat, snorím, ňúrám, kutru a anektuju ledňičku, abych ňeco ešče zblajzel na dobré spaňí, na co je zvyknutá a neporádek na stoli po mojich nočňích nájezdoch ju uš neprekvapuje. No ale aš po chvílce ranňího cicha sa mňa vyčítavo a podezíravo opýtala, že podla tých šeckých rozházaných príchuťin, jaký zvláštňí špeciálňí žvanec sem v noci kuchtil? Zrejmňe moje výtvarňí pojeťí tvaru srdéčka a pokus o romantické vyjadreňí opravďického citu „zamilovaného“ furt hladného ďedka prohráli s pragmatickým denodenňím chodem jejího „pracoviska“. No, co uš, skusím to zas na MDŽ.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

dedo Pejo

Štefan Vidlár

Štefan Vidlár

Bloger 
  • Počet článkov:  776
  •  | 
  • Páči sa:  1 293x

Emeritňí Doc. Ing. Štefan Vidlár, CSc. alias dedo Pejo, rodák z Holíča ze severňího Záhorá (70, 176, 120, 630 – vjěk, výška, váha, dúchodek v euro), odejdúc na penziju z Prešporku žit na Záhorí tentokrát s ozajstnýma zvírencama, aby mu čekáňí na pravdu Boží lachší ubíhalo, insitňe píše a veršuje vážňe aj ze srandú s chybama v zmuchlanej Záhoráčťině a ňekedy aj po slovensky. Politická satira mu neňi cuzí. (Sem tam pridá aj fotku.) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu