O láske

Neviem, či mi budete rozumieť. No, čím som starší, tým menej svoju pani milujem, ale o to ju mám viac ľudsky poctivo rád.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

"Milujem Boha, Ježiša Krista", to mi akosi nejde. V Amerike v každej druhej vete je: "I love You". Ja slovo milujem predsa len spájam s erotikou, v mojom prípade hetero páru. To medziľudské opravdové vyjadrujem: "Mám ťa rád, veľmi rád". No väčšinou v prípade rodiča a dieťeťa, možno súrodencov, niektorých ďalších pokrvných príbuzných: ľúbim? Asi aj v prípade zvieracieho (najmä mačacieho, psieho) miláčika. Nie nadarmo sa hovorí, že ľúbim ťa ako koňa. To však neznamená, že nepociťujem jedno i druhé a aj u toho istého subjektu. A v prípade objektov? Mám rád svoje auto, dom, záhradu, dovolenku, prácu,... Tu som v rozpakoch, ako to rozlíšiť?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Láska je v živote človeka popri zdraví asi najdôležitejšia, je v každom veku krásna a rozmanitá. Preto tam, kde nemáme slov, prežívajme a preciťujme ju!

dedo Pejo

Štefan Vidlár

Štefan Vidlár

Bloger 
  • Počet článkov:  776
  •  | 
  • Páči sa:  1 292x

Emeritňí Doc. Ing. Štefan Vidlár, CSc. alias dedo Pejo, rodák z Holíča ze severňího Záhorá (70, 176, 120, 630 – vjěk, výška, váha, dúchodek v euro), odejdúc na penziju z Prešporku žit na Záhorí tentokrát s ozajstnýma zvírencama, aby mu čekáňí na pravdu Boží lachší ubíhalo, insitňe píše a veršuje vážňe aj ze srandú s chybama v zmuchlanej Záhoráčťině a ňekedy aj po slovensky. Politická satira mu neňi cuzí. (Sem tam pridá aj fotku.) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu