Scel bych trošičku schudnút

Aňi nevím, kolik je DPH. U nás sa o DPH stará stará mama.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 

Jal sem sa zdravší stravovat, menší porcie s časovým odstupem, vícej zeleniny, stop večerňímu zobáňú a prežíraňú sa, vyhýbat sa múce a cukrom, pit enem nesuadzený čaj alebo čistú vodu. Zbohem sádlu, suaňine, búčku aj klobásám zapitýma kríglem piva. Ešče sem kúpiu aj tabletky na chudnúcí, bylinky na prečiščeňí pečeňe. S pohybem je to u mňa uš horší, neostává enem zaťínat zuby naprázdno a nasucho prežvikovat. Hmm, nejest, nepit, nefajčit – zdravo živorit. Zaťím sa valný úspjech otučňováňá nedostavil, zato hladové kríze mám furt.

 

Čovjek je tvor hríšný a suabý. Včérajší večerňí krízu sem léčil Covidovým prístupem – na hubu Robove plexisklo a 2m odstup od ledňičky. Moc nepomáhalo, tak sem skusil nahlédnút do tzv. suadkého šuflíka, de sa dycky nacházajú sladkosci od výmyslu svjeta pro našich vnukú aj pro ich rovesňícké náfčevy. Ňekerým z ňich uš suadká skrinka v minulosci a fčil suadký šuflík sa trvalo zapísali do pamjaci k nevelikej radosci našich vnukú skupáňú. Pomysleu sem si, že úfám mňa ten pohled dovňútra poceší a dodá energiu na další krutý boj s obezitú.V prítmí večera tam ale s velikým prekvapeňím vzhlédnu ňejaké cedulky, dám brýle a čítám:

 

„ Nebrat! Moje!

         Viki

 Sem zadajte heslo!

 

V tej chvíli sem si spomňel na nedávný vážný konflikt s mojim vnukem Viktorem, ket sem mu, asi omylem, zežral celú plechovú krabičku velice fajných čokoládových kapek. Uzmíreňí sa konalo aš pod medijácijú starej mamy, kedy sem mosel slúbit, že mu ich do konca života budu kontinuálňe kupovat.

 

Co na závjer? Váhu nemám, tepláky s rostahovací gumú enem jedny, X na nevím kolkú najhrubší montérky, vygajdané svédre – to šecko velice pohodlné, nasúvací sandále. Ňikam nechodzím, éru bílých golírú mám uš dávno za sebú. Stará mama si náš púlstoročný vstah uš dávno nezaložila na mojej fyzickej krási, tak co. Tak ňic, tak teda Dobrú chuť!

 

dedo Pejo

Štefan Vidlár

Štefan Vidlár

Bloger 
  • Počet článkov:  777
  •  | 
  • Páči sa:  1 295x

Emeritňí Doc. Ing. Štefan Vidlár, CSc. alias dedo Pejo, rodák z Holíča ze severňího Záhorá (70, 176, 120, 630 – vjěk, výška, váha, dúchodek v euro), odejdúc na penziju z Prešporku žit na Záhorí tentokrát s ozajstnýma zvírencama, aby mu čekáňí na pravdu Boží lachší ubíhalo, insitňe píše a veršuje vážňe aj ze srandú s chybama v zmuchlanej Záhoráčťině a ňekedy aj po slovensky. Politická satira mu neňi cuzí. (Sem tam pridá aj fotku.) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu