A národ oboril sa na národ...

Verím, že príde čas, kedy na Ukrajine budú otvárať zberné dvory na železo i mosadz.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 

Nie som vojnový stratég, špecialista na blitzkrieg, no celé sa mi to akosi nevidí. Plyn aj ropa k nám prúdi, jadrové palivo doletelo (chválabohu nie v rakete). Jadrové zbrane v bojovej pohotovosti sa ani nepohli. Akési „vágne a symbolické“ raketové konvenčné údery takej mocnej armády? Konvoj technických prostriedkov ako ľahký terč. Čečenci rozprášení, Bielorusi zakríknutí. Počty útočníkov voči počtom obrany slabé. Motivácia ruských bojovníkov bez politrukov akási mizerná. Nerozumiem tomu.

Neviem, ako dlho Rusku devízové rezervy a zlato vydržia? Rubeľ padá do pekla. Ekonomika zahájila prípravu na rozpad. Ruskí súdruhovia asi kdesi urobili chybu...

Generáli na desať metrov od cára. Demonštranti v áreštoch, hmm, žeby sedem gulí jak v Sarajeve?

 

A dve dévušky v EU za pár hodín rozhýbali Úniu a svet. Zo svetových významných lídrov s Vovom súhlasí iba pán Uhrík. Pán Fico sa prejavuje ako uznávaný mediátor medzi Amerikou a Ruskom.

 

Netrúfam si odhadnúť, čo nastane potom, keď v luxuse obmedzované, v salónoch krásy zanedbané nasrdené paničky oligarchov za nedlhú chvíľu prikážu svojim manželom konflikt ukončiť?

 

Zbrojársky priemysel si medlí ruky. Atómové elektrárne zažijú renesanciu. Globálne otepľovanie a uhlíkovú stopu vojna neinteresuje.Ak to svet prežije, isto sa mocensky preskupí. A o to ide predovšetkým všetkým.  

 

Voloďa, nem dobré, nem dobré...

 

dedo Pejo   

Štefan Vidlár

Štefan Vidlár

Bloger 
  • Počet článkov:  779
  •  | 
  • Páči sa:  1 303x

Emeritňí Doc. Ing. Štefan Vidlár, CSc. alias dedo Pejo, rodák z Holíča ze severňího Záhorá (70, 176, 120, 630 – vjěk, výška, váha, dúchodek v euro), odejdúc na penziju z Prešporku žit na Záhorí tentokrát s ozajstnýma zvírencama, aby mu čekáňí na pravdu Boží lachší ubíhalo, insitňe píše a veršuje vážňe aj ze srandú s chybama v zmuchlanej Záhoráčťině a ňekedy aj po slovensky. Politická satira mu neňi cuzí. (Sem tam pridá aj fotku.) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu