Laická úvaha o mafiánskom štáte

Politikom falešným, pro vás odkaz mám spješný. Na tych, co nenosá rúšky, zmobilizoval bych, z mjakej gumy obušky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Môžeme sa domnievať, že vyjadrenie pána exprezidenta Kisku o mafiánskom štáte je vysoko pravdepodobné.

Spomínam si, že ešte za čias V. M. a I. L. si vjerchuška vytvorila vlastných mafiánov, ku vzájomnému prospechu obidvoch strán. Nebudem asi ďaleko od triezvej úvahy, že mimoriadne učenlivý žiak R. F. svoju moc podporil podobným uvažovaním a princípom. Z toho plynie akosi, že najvplyvnejšia mafia v danom čase na Slovensku bola iba jedna, inak by sa politicky pochopiteľne oveľa ťažšie ovládala. No a mne sa pochopiteľne natíska otázka, ako početný bol slovenský The Mafia Head Quarter, odhadujem, že tak desiatky mafiánov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak zoberieme v potas, že jednotlivci sa už celkom slušne rozspievali, nebude ďaleko doba, kedy sa krížové väzby a pyramidálne vzťahy celkom slušne rozpletú. A my, hádam sa už ani nebudeme čudovať, v podstate to prirodzene očakávame.

No priatelia, teda nech je ten pán z Trnavy akýkoľvek, jemu patrí hlavná vďaka a úcta za súčasnú rehabilitáciu hodnôt, ktorú sme si ešte za minulých vlád nedokázali ani predstaviť!

Ja Vám, Igor Matovič, ďakujem!

PS:

Gde taký pánko Žiga, nevíme gde asi dzigá.

Mizne aj ten Raši, žandár ho vystrašil.

Kažímír uš na hraňe, furt sa kúpe ve vaňe. 

A co náš Peťko, zuatý chuapec, odpadává hňilý strapec.

Štefan Vidlár

Štefan Vidlár

Bloger 
  • Počet článkov:  1 032
  •  | 
  • Páči sa:  2 249x

Emeritňí Doc. Ing. Štefan Vidlár, CSc. alias dedo Pejo, rodák z Holíča ze severňího Záhorá (70, 176, 120, 630 – vjěk, výška, váha, dúchodek v euro), odejdúc na penziju z Prešporku žit na Záhorí tentokrát s ozajstnýma zvírencama, aby mu čekáňí na pravdu Boží lachší ubíhalo, insitňe píše a veršuje vážňe aj ze srandú s chybama v zmuchlanej Záhoráčťině a ňekedy aj po slovensky. Politická satira mu neňi cuzí. (Sem tam pridá aj fotku.) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

740 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu