reklama

Zmatené vzory

Prďet do zicle abo cích, aňi odvolávat neňi hrích. No uš to strácá náboj, dych, je to, je to tak na smích.  Je to trapné, dosť nejapné. Pravda tlačí, nejsú témy, zvolávajte radši sňemy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Za socíku komunistama oplúvaňí kapitalisci a imperialisci byli naše vzory. Nečekaňe sme hupli do tej demokratickej reality a sme jakísi zmateňí jak major Haluška. Terazky si pomály zvykáme, mlácíme sa hore-dole, sme apatickí alebo arogantňí, razatňe aj radikálňe mňeňíme systém hodnot. Sme chudobňejší alebo bohatší, drogujeme aj chlastáme, sme spokojňejší alebo nasraťejší, ňekerí sme nafurt popleteňí. Vybudované sa rozkradlo, rospredalo, zňičilo, znefunkčňilo. Toto šecko patrí k ešče furt temu najčaššímu prechodňímu obdobjú od kapitalizmu ke kapitalizmu. No a co s tým? Z mojého pohledu dúchotcu uš skoro ňic, mosíme jednoducho vymrít. Ňekerí sa síce furt náďejajú a spínajú starecké ručičky ke všelijakým tým pohrobkom socializmu. Ale nech je tak, či tak, víte co u mňa prebíjá šecky ty sprúvodňí, zvječša negatívňí jevy?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sloboda, sloboda a ešče rás ovela vječší sloboda!

A tým pádem náďej pro naše potomstvo.

dedo Pejo

Štefan Vidlár

Štefan Vidlár

Bloger 
  • Počet článkov:  1 099
  •  | 
  • Páči sa:  2 426x

Emeritňí Doc. Ing. Štefan Vidlár, CSc. alias dedo Pejo, rodák z Holíča ze severňího Záhorá (70, 176, 120, 630 – vjěk, výška, váha, dúchodek v euro), odejdúc na penziju z Prešporku žit na Záhorí tentokrát s ozajstnýma zvírencama, aby mu čekáňí na pravdu Boží lachší ubíhalo, insitňe píše a veršuje vážňe aj ze srandú s chybama v zmuchlanej Záhoráčťině a ňekedy aj po slovensky. Politická satira mu neňi cuzí. (Sem tam pridá aj fotku.) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu