reklama

Terapia ubolenej duše

Medzi dvoma nebyt trecí, tam si láska kam´s ulecí. Udržat pár a pevné puto, aňi s tamtú, iba s túto.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Hmm, ako vravel majster Werich: „Pánové, dnes se mi neudělalo dobře.“ A vtedy je človek náchylný podľahnúť splínu, smútku, depresii. Ja to často liečim tak, že snívam a vizualizujem si príjemné situácie.

 

Napríklad si predstavme, že ľudia sa majú viac radi, nie sú závistliví, ale prajní, sú empatickí a altruistickí. Pomôžu si jeden druhému, len tak bez nároku na odmenu. Majú všetko potrebné pre normálny život. Staroba je dôstojná.

V telke idú milé romantické filmy, násilnícku divočinu už mnohí nepozerajú. Je viac  pozitívnych správ, šíri sa úcta a rešpekt k hodnotám. Nenávisť a zloba politických špičiek sa nenosí, úlohou je veci riešiť. Kriminálnici dobre vedia, že nasleduje spravodlivý trest.  V službách a v obchodoch sa obsluhujúci personál usmeje, poradí, okrádať ho ani nenapadne.

Štát funguje a vjerchuška sa predbieha v konaní dobra pre ľud. Kôpky odpadov už neležia pri cestách. Zelene a rozkvitnutej prírody je stále viac. Takmer sme potravinovo a kvalitoou sebestační. Strach sa zo spoločnosti vytráca.

 

A zrazu je mi  tak akosi fajne, nebíčko v papuľke, na teli aj v dušičke. Predstavujte si to so mnou, tešme sa spolu. Aspoň chvíľočku, minútočku maličkú!

 

dedo Pejo

Štefan Vidlár

Štefan Vidlár

Bloger 
  • Počet článkov:  1 099
  •  | 
  • Páči sa:  2 426x

Emeritňí Doc. Ing. Štefan Vidlár, CSc. alias dedo Pejo, rodák z Holíča ze severňího Záhorá (70, 176, 120, 630 – vjěk, výška, váha, dúchodek v euro), odejdúc na penziju z Prešporku žit na Záhorí tentokrát s ozajstnýma zvírencama, aby mu čekáňí na pravdu Boží lachší ubíhalo, insitňe píše a veršuje vážňe aj ze srandú s chybama v zmuchlanej Záhoráčťině a ňekedy aj po slovensky. Politická satira mu neňi cuzí. (Sem tam pridá aj fotku.) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu